Єпископ Філарет разом із вірянами галичини взяв участь у Богослужінні в Свято-Покровському Турковицькому монастирі

15 липня, у Свято-Покровському жіночому монастирі в с. Турковиці Люблінсько-Хелмського воєводства відбулось святкове Богослужіння на честь покровительки монастиря – Турковицької ікони Божої Матері.

Цього року, на запрошення Керуючого Люблінсько-Холмською єпархією Високопреосвященнішого архієпископа Авеля, православний галицький народ на чолі із Преосвященнішим єпископом Філаретом, разом із протоієреєм Ярославом Огеруком та протоієреєм Миколаєм Петрущаком, вирушив до Турковиці помолитися біля великої святині, вшанувати Пресвяту Богородицю.

У день свята Божественну літургію звершили архієпископи: Люблінський і Хелмський Авель і Володимир-Волинський Володимир, Преосвященніші єпископи: Львівський і Галицький Філарет і Горлицький Паїсій, вікарій Перемисько-Новосанчівської єпархії.

Після Євангелія до всіх присутніх зі словами проповіді звернувся єпископ Філарет.

Після Літургії відбувся Хресний хід.

У вітальному слові Високопреосвященніший архієпископ Авель подякував всім, хто прибув вшанувати Пречисту Богородицю і Її чудотворний образ, і особливо зазначив, що спільна молитва разом з усіма паломниками, котрі прибули не лише з Польщі, а й з Галичини, Волині, Рівненщини ще раз засвідчила соборність нашого святого Православ’я, його повноту і святість.

По святковій трапезі, паломники вирушили до місця поховання православних селян, які були спалені під час гонінь на православ’я на Холмщині та Підляшші  у ХХ столітті. Православна Церква Холмщини і Підляшшя, яка тоді була майже повністю знищена, загалом було зруйновано і спалено 40 сіл, дала світові нових мучеників і сповідників, чия кров є нині фундаментом її оновлення.

На могилі була звершена панахида, на якій молилися паломники з України і Польщі та настоятелька монастиря ігуменя Єлизавета.