У Свято-Георгіївському храмі міста Львова відзначили 110-річчя перебування Тихвінської Львівської Сльозоточивої ікони Богородиці (ОНОВЛЕНО)

 

9 липня, коли Православна Церква вшановує Тихвінську ікону Божої Матері, у Свято-Георгіївському кафедральному храмі міста Львова відзначили 110-річний ювілей перебування у Львові цієї шанованої святині.

Божественну літургію у цей день очолив єпископ Львівський і Галицький Філарет у співслужінні з духовенство храму.

На малому вході архіпастир нагородив диякона Володимира Білошицького двойним орарем.

Після читання Євангелія Владика звернувся до всіх присутніх зі словами проповіді.

Під час Богослужіння була виголошена молитва за мир і спокій в Україні.

Наостанок був звершений Хресний хід навколо храму, після чого єпископ Філарет привітав усіх зі святом.

Напередодні ввечері, 8 липня, було звершено святкове Всеношне бдіння за Афонським уставом, яке очолив Преосвященніший єпископ Філарет.

Фоторепортаж тут>>>

 

***

Історія Тихвінської ікони Богородиці повита таємницями. Згідно Церковного Передання саме цей образ Богоматері написав сам апостол Лука. До ІV століття ікона знаходилась в Антіохії, після чого була перенесена до Константинополя. Пізніше, незадовго до падіння столиці, ікона зникла і була знайдена на річці Тихвінці, поблизу берегів міста Тихвін. З того часу ікону стали іменувати Тихвінською а її шанування розповсюдилося всім світом. Однією із чудотворних копій цієї ікони став образ Богоматері, які був написаний для Іллінського скита, що на Святій Горі Афон. У 1877 році цей образ прославився тим, що на іконі були помічені сльози, які витікали з очей Богородиці. З того часу ікона стала іменуватися Тихвінською Сльозоточивою. Сам Іллінський скит був населений монахами, які прийшли з території України, тому після звістки, що у Львові, тоді австрійському місті, у 1901 році було зведено православний храм на честь великомученика Георгія Побідоносця, братія обителі вирішила в дар храму написати копію своєї святині. У 1905 році копію чудотворної ікони було доставлено до Георгіївської церкви і з того часу ця ікона вшановується православними львів'янами. У 1997 році, в наслідок численних свідчень про чудодіяння від цієї ікони, Священний Синод УПЦ проголосив Львівську копію Тихвінської ікони Богородиці чудотворною. З того часу ікона іменується Тихвінською Львівською Сльозоточивою іконою Пресвятої Богородиці і щодня приймає з молитвою численних прочан та віруючих львівян.

Також 110-річчю Тихвінської Львівської Сльозоточивої ікони Богоматері було присвячено документальний сюжет, що вийшов в ефірі телеканалу "Інтер".