Роковини з дня кончини Блаженнішого Митрополита Володимира

5 липня, у Неділю 5-ту після П’ятидесятниці та роковини з дня кончини Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана, +2014), Предстоятель Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію на соборній площі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Його Блаженству співслужили сонм архієреїв Української Православної Церкви, в тому числі єпископ Львівський і Галицький Філарет, а також численні представники духовенства різних єпархій УПЦ. Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви з словами проповіді, в якій закликав віруючих наслідувати життєвому прикладу спочилого у Бозі Блаженнішого Митрополита Володимира.

За богослужінням були піднесені молитви про мир в Україні та за упокій душі спочилого Предстоятеля Української  Православноі Церкви.

Після закінчення богослужіння відбувся хресний хід до монастирського кладовища на Дальніх печерах, де на могилі Блаженнішого Митрополита Володимира відбулася панахида за спочилим Предстоятелем УПЦ.

Перед початком панахиди відбулося освячення надгробного хреста на могилі спочилого Предстоятеля УПЦ.

***

5 липня 2014 року на 79 році життя відійшов до Господа Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан) після тривалої і виснажливої хвороби. Його Блаженство очолював Українську Православну Церкву протягом більш ніж 20 років (з 27.05. 1992 по 07.05.2014). За час первосвятительского служіння Митрополита Володимира кількість парафій УПЦ збільшилася з 5,5 тисяч у 1991 році до 12,5 тисяч у 2014 році, кількість монастирів збільшилася з 32-ох до 200, кількість духовних шкіл з 4 до 21, кількість церковних ЗМІ – з 1 видання до понад 500 друкованих, телевізійних, радіо і інтернет-проектів.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ