День Святої Трійці. П'ятидесятниця

31 травня, в день Святої Трійці, П'ятидесятниці, єпископ Львівський і Галицький Філарет звершив святкове Богослужіння у Свято-Троїцькому храмі міста Львова.

Його Преосвященству співслужили настоятель храму протоієрей Володимир Шарабура, протоієрей Василій Вовчків, протоієрей Юрій Кінас, секретар єпархії архідиякон Олександр Іванченко та протодиякон Георгій Суряднов.

Після читання Євангелія архіпастир звернувся до всіх присутніх зі словами проповіді.

Під час Літургії була піднесена сугуба молитва за мир в Україні.

Відразу за Літургією була відправлена вечірня з читанням коліннопреклонних молитов, що були складені святителем Василієм Великим у IV столітті.

***

У день Святої П'ятидесятниці згадується і прославляется зішестя Святого Духа на Апостолів у вигляді вогненних язиків (Діян. 2, 1-4).

Назва П'ятидесятниці це свято отримало тому, що воно припадає на 50-й день після Воскресіння Христового. Зішестя Святого Духа на Апостолів є «звершення» нового, вічного Завіту Бога з людиною.

 

Напередодні свята, ввечері, Преосвященніший єпископ Філарет звершив Всенощне бдіння у Свято-Георгіївському кафедральному храмі м. Львова у співслужінні духовенства храму.