Голова єпархіального відділу у справах сім’ї взяв участь у Всеукраїнській конференції, присвяченій 1000-літтю кончини святого Володимира Великого

 

7 травня 2015 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, в місті Києві відбулася Всеукраїнська конференцію «Вплив Володимирового хрещення на становлення та розвиток інституту сім’ї від Київської Русі до сьогодення», присвячена 1000-літтю упокоєння святого рівноапостольного великого князя Київського Володимира.

Участь у конференції взяли керівники єпархіальних відділів у справах сім’ї, науковці, спеціалісти в галузі роботи з сім’єю, вихованці КДАіС.

З благословення Преосвященнішого єпископа Львівського і Галицького Філарета участь у конференції прийняв Голова єпархіального відділу у справах сім’ї Львівської єпархії, священик  Михаїл Коник, який виступив з доповіддю на тему: «Любов як фундамент сімейного щастя».

Робота конференції була спрямована на консолідацію зусиль однодумців, які опікуються питаннями сім’ї в різних регіонах України, державних та наукових установах. Проведення такого роду заходів необхідно і важливо. Настав час говорити не тільки про роль інституту сім’ї, а й про духовно-моральний стан сучасної сім’ї, про тяжкі наслідки гріховного життя, відходу людей від Бога та Його Святої Церкви, ролі православної сім’ї в збереженні духовності та миру в нашій державі.

Також, в рамках конференції відбувся круглий стіл голів єпархіальних відділів Української Православної Церкви у справах сім’ї під головуванням очільника Місії Синодального відділу Української Православної Церкви у справах сім’ї Преосвященнішого єпископа Ровеньківського і Свердловського  Пантелеімона. Де шляхом активного діалогу були обговорені актуальні питання роботи з сім’ями в регіонах та шляхи їх вирішення, намічені плани подальшої спільної роботи.

Керевниками відділів було наголошено, що першочерговим завданням на сьогоднішній день є консолідація та направлення сил Церкви, держави і суспільства на підтримку духовно здорової сім’ї, що справа, якою учасники конференції займаються кожен день, долаючи багато труднощів і витрачаючи величезні зусилля, – це в повному розумінні справа порятунку української сім’ї та людства в цілому. Ми повинні продемонструвати єдність і рішучість для підтримки духовного стану українських сімей та збереження традиційних цінностей.

Преосвященніший владика Пантелеімон подякував правлячим архієреям Української Православної Церкви, котрі направили керівників відділів у справах сім’ї і представників ввірених їм єпархій для участі у конференції.