Пам'ять великомученика Георгія Побідоносця. Престольне свято кафедрального храму (Оновлено)

6 травня, у день пам'яті великомученика Георгія Побідоносця, у кафедральному Свято-Георгіївському храмі міста Львова святковим Богослужінням відзначили престольне свято.

З благословення Блаженнішого Савви, Митрополита Варшавського і всієї Польщі Літургію очолив єпископ Горлицький Паїсій (Польська Автокефальна Православна Церква) у співслужінні єпископа Дніпродзержинського і Царичанського Володимира та єпископа Львівського і Галицького Філарета та духовенства Львівської єпархії. У Богослужінні взяли участь обласний благочинний протоієрей Стефан Хомин, настоятель Свято-Онуфріївського монастиря архімандрит Севастьян (Деркач), благочинні єпархії та члени Єпархіальної ради.

На Малому вході єпископ Філарет возвів у сан архідиякона секретаря Львівського єпархіального управління протодиякона Олександра Іванченка, нагородив правом носіння камилавки протодиякона Максима Тиртишного, а у сан протодиякона возвів диякона Євгенія Голуба.

Після читання Євангелія владика Паїсій виголосив проповідь, в якій порівняв подвиг мученицта, чим прославився великомученик Георгій та сучасне життя православних вірян. Зокрема він сказав: "Сьогодні, коли православних в Україні називають шпіонами Росії, хочеться нагадати, що православні є по всьому світу, і якщо ми і шпіони, то шпіони Господа нашого Ісуса Христа!"

Наприкінці Богослужіння було звершено традиційний Хресний хід навколо храму. Після цього владика Філарет подякував Преосвященним владикам за молитовну підтримку православної громади у Львові та подарував на пам'ять ікони великомученика Георгія. У відповідь єпископ Паїсій висловив вдячність за молитовну єдність зі православними Польщі та подарував храму частку мощей священномученика Максима Горлицького. Також вірних привітав і владика Володимир, який побажав у складні часи земного життя завжди відчувати молитовний покров та захист великомученика Георгія. Привітання пролунали і від заступника начальника військової частини №3002 міста Львова, Галицької бригади Національної Гвардії України, який подякував за плідну співпрацю та привітав парафіян із престольним святом.

Фоторепортаж тут>>>