Прес-секретар єпархії взяв участь у вшануванні пам'яті геноциду вірменського народу

24 квітня, на центральній площі Львова відбулося поминальне віче присвячене вшануванню 100-річчю пам’яті жертв геноциду вірмен Західної Вірменії. Жалобні заходи очолив настоятель Львівської єпархії Вірменської Апостольської Церкви о. Тадеос Ґеворґян. Також були представники усіх конфесій. Львівську єпархію на заходах представляв прес-секретар ієромонах Маркіан (Каюмов).

У своєму слові до громади отець Маркіан зазначив, що християнин, якої б національності не був, є жалом у плоті людства і саме через це несе свою покуту і страждання. А у стражданні ми усі єдині, бо усі наші християнські нації у різні часи зазнавали геноцидів та переслідувань. «Тому сьогодні, коли ми прославляємо Воскреслого Христа, маємо молитися до Нього і просити щоб ми, усі наслідники мучеників наших народів, були достойними Царства небесного, якого вони досягли своїми мученицькими вінцями» – наголосив о. Маркіан.

До вшанування 100-річчя пам’яті жертв геноциду вірмен Західної Вірменії долучилися представники влади міста та області, а також небайдужі львів’яни.

Довідка:

Геноцидом вірмен вважають геноцид, організований і здійснений в 1915 році на територіях, контрольованих владою Османської імперії, який здійснювався шляхом фізичного знищення та депортації, включаючи переміщення цивільного населення в умовах, що призводять до неминучої смерті.

Геноцид проводився в кілька стадій: роззброєння вірменських солдатів, вибіркова депортація вірмен з прикордонних районів, прийняття закону про висилку, масова депортація і вбивства вірмен.

Фото Валентини Євтушок