Лазарева субота

 

4 квітня, у Лазареву суботу, день пам’яті Воскрешення праведного Лазаря, єпископ Львівський і Галицький Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Преображенському жіночому монастирі міста Львова. Його Преосвященству співслужили духівник обителі протоієрей Зиновій Курило, прес-секретар єпархії ієромонах Маркіан (Каюмов) та секретар єпархії протодиякон Олександр Іванченко.

На Малому вході архіпастир звершив чин возведення в ігумені над настоятелькою монастиря монахинею Гавриїлою (Далецькою). Перед співом "Єлиці во Христа хреститися" був звершений іночеський постриг над послушницями Татяною та Ольгою, яким у постригу було наречено імена святих Марфи і Марії Віфанських відповідно, а також послушницю Людмилу було возведено до рясофору.

Після відпусту Літургії було звершено заупокійну літію по спочилій настоятельці монастиря схиігумені Вероніці (Щурат-Глухій).

Насамкінець до всіх присутніх зі словом настанови звернувся Владика Філарет, який побажав достойно пронести в житті ті дари Святого Духа, які в цей день отримали від Господа насельниці монастиря. Зі словами вдячності до Преосвященного звернулась ігуменя Гавриїла, яка подякувала Владиці за батьківську опіку і подарувала вишиту ікону Пресвятої Богородиці.