Середа першої седмиці Великого посту

25 лютого, у середу першої седмиці Великого посту, єпископ Львівський і Галицький Філарет звершив Літургію Передосвячених Дарів у Свято-Георгіївському кафедральному храмі міста Львова.

Його Преосвященству співслужило духовенство храму.

В кінці Богослужіння була звершена заупокійна літія, після чого Владика звернувся до вірян з архіпастирським словом.

***
Літургія Передосвячених дарів, також Літургія Григорія Двоєслова — літургія, під час якої пропонуються для причастя Святі Дари, освячені на попередній повній літургії за чином Василія Великого або Іоанна Златоуста і зберігаються в ковчежці на престолі або, рідше, на жертовнику.

Це богослужіння, яке переважно здійснюється в дні особливого стримання і сугубого посту: середу і п'ятницю протягом усіх днів Святої Чотиридесятниці.

 

 

Цього ж дня ввечері, Преосвященніший єпископ Філарет за Великим повечір'ям у храмі на честь св.рівноапостольного князя Володимира (на Сихові) міста Львова звершив читання третьої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського.

Під час Богослужіння архіпастир звернувся до всіх присутніх зі словами проповіді.

***
Великий покаянний канон читається на вечірній службі в перші чотири дні Великого посту, а також на утрені четверга 5-ї седмиці Великого посту (Маріїне стояння).

Великий покаянний канон преподобного Андрія Критського є для нас повчальним богослужбовим текстом, в якому через безліч старозавітних і новозавітних образів, кожен образ показує нам, що найважливіше в житті православного християнина - слідування за Христом, виконання Євангельських заповідей і покаяння.