Свято-Георгіївський храм отримав у подарунок дві нові хоругви

Свято-Георгіївський храм, який тимчасово виконує функції кафедрального собору Львівської єпархії, отримав чудовий подарунок: дві нові хоругви.

На надзвичайно гарному бархаті червоного, дійсно пасхального кольору, у майстерно вишитих візерунках розміщені писані, з позолотою, ікони Воскресіння Христового, Благовіщення Пресвятої Богородиці, святої великомучениці Варвари, святого великомученика Георгія Побідоносця – молитовного покровителя не лише храму, а і взагалі, міста Львова. Ікони написала Іуліанія Тимчишин, випускниця Львівської Академії мистецтв за спеціальністю художник-реставратор.

Ідея виготовлення цих хоругв належить інокині Єлені (Калінічук), яку добре знають не лише парафіяни Свято-Георгіївського храму, а також люди, які приходять у храм рідко – освятити паски, або набрати хрещенської води. Адже саме інокиня Єлена розливає освячену воду вже багато років. Власне, на кошти, які жертвували люди, що приходили набрати хрещенську воду, матінка і змогла здійснити свою давню мрію: виготовити нові пасхальні хоругви для улюбленого храму Божого, служінню в якому присвятила себе вона і вся її сім’я. Обидва сини інокині подвизаються у Свято-Георгіївському храмі: старший син, протодиякон Валерій – регент архієрейського хору, а молодший Сергій – іподиякон.

Зображення для ікон виготовила художниця Леся Куреда. Вишивала візерунки Тетяна Бабій.  Як сказала керівник робочої групи Олена Лисякова, Таня поставилась  до хоругв з такою турботою, як до власних дітей. А їх у неї двоє, а чоловік Тетяни протодиякон Олександр служить у Свято-Георгіївському храмі.   Старевич Надія також вишивала, а пошиттям  займалися Ігор Гвоздь і Луцик Марія.

У Велику П’ятницю матінка Єлена і Олена Лисякова урочисто вручили нові хоругви Керуючому Львівською єпархією – архієпископу Августину. Владика був приємно вражений  цією роботою, він щиро дякував за такий прекрасний подарунок і одразу благословив їх освятити.

Щасливі працівниці на ниві Божій почують ще багато захоплених і вдячних слів, але найбільшою нагородою для них буде те, що хресним ходом у пасхальну ніч понесуть хоругви, над якими вони, з допомогою Божою, так старанно працювали.

 

 

Прес-служба Львівської єпархії