Представники Львівської єпархії взяли участь в семінарі на базі Личаківської виправної колонії

20 лютого, священики Львівської єпархії, які опікуються пенітенціарними установами області взяли участь в Першому семінарі «Дорога в Життя - 2015» на базі Личаківської виправної колонії (№30) УДПтСУ у Львівській області.

На цьому заході були представлені всі релігійні конфесії та громадські оранізації області, які опікуються засудженими в колоніях та на волі здійснюють супровід звільнених з місць відбування покарання.

Робота семінару розпочалась Державним гімном України та молитвою Отче наш, яку змовив протоієрей Петро Самоїл в актовому залі адміністративного корпусу. Потім всі учасники вирушили на територію установи в храм на честь Почаївської ікони Божої Матері, де отець Петро Самоїл у співслужінні протоієрея Георгія Якубівського та священиків Володимира Каплуна і Михаїла Коника звершив молитву за мир в Україні, сказав коротке слово привітання учасникам семінару.

Заступник голови відділу опіки пенітенціарної системи Львівської єпархії Оксана Костенко розповіла присутнім про історію побудови цього храму та про храмову ікону Анастасії Узорішительниці. Цей образ був спеціально виготовлений до прибуття мощей цієї святої в установу та освячений на мощах в присутності численних засуджених та представників адміністрації.

Після огляду учбових класів профтех училища, медчастини та харчоблоку колонії заступник начальника установи з соціально-виховної роботи Павлусь П.М. запросив гостей повернутись в актовий зал. В ході роботи семінару піднімались питання організації пастирського служіння, допомоги засудженим в отриманні особистих документів та можливість надання засудженим адвокатських консультацій. Соціальний працівник єпархії Олександр Бойко поділився багаторічним досвідом своєї роботи на цій ниві з представниками різних конфесій.

Семінар завершився висловленням подяк та нагородженням грамотами активістів волонтерського руху в місцях позбавлення волі. Зокрема подяками начальників установ були відзначені Оксана Костенко, протоієреї Георгій Якубівський і Василій Марунчак.