Єпископ Філарет відвідав Святу Гору Афон

З 29 грудня по 3 січня, єпископ Львівський і Галицький Філарет відвідав Святу Гору Афон. Під час паломницької поїздки Владика перебував у Великому Ватопедському монастирі Благовіщення Пресвятої Богородиці, де саме в ці дні святкувалися два престольних свята обителі. День святих ктиторів (основателів) преподобних Антонія, Афанасія і Миколая Ватопедських глави і мощі яких знаходяться в Соборному храмі монастиря. В канун свята і самий день архіпастир звершив уставні Богослужіння і Божественну літургію у співслужінні з митрополитом Адринопольським Амфілохієм, якій є представником Константінопольского Патріарха при Еладській Церкві та архієпископом Петергофськомим Амвросієм, ректором Санкт-Петербурзької Духовної академії.

Наступного дня архієпископ Амвросій і єпископ Філарет звершили уставні Богослужіння і Божественну літургію в храмі преподобного Модеста, глава якого зберігається в монастирі. Після літургії відбувся хресний хід навколо монастиря зі святинями обителі.

Як відомо в монастирі зберігається велика святиня - Пояс Пресвятої Богородиці та велика кількість святих глав і мощей та відома ікона Пресвятої Богородиці Пантанаса-Цілительниця. Ікона Пресвятої Богородиці Пантанаса-Цілительниця прославилася тим що люди, які моляться до неї зцілюються від онкологічних хвороб.

Під час перебування на Святій Горі Преосвященніший єпископ Філарет відвідав Сербський монастир Хіландар, в якому вклонився до чудотворної ікони Пресвятої Богородиці Троєручиця та Болгарський монастир Зограф, в якому зберігаються частина мощей та чудотворна ікона вмч. Георгія Побідоносця. Саме в цьому монастирі Владика молився за Львів і Галичину, покровителів яких є великомученик Георгій.

Під час перебування на Святій Горі архіпастир спілкувався зі старцямі про ситуацію в Україні, в серці яких завжди звершується молитва про мир і спокій в Україні та припинення війни на Сході України, а також молитва про загиблих і постраждалих під час бойових дій на Сході України.  Також Владика Філарет молився перед чудотворними іконами і святими мощами, щоб наступаючий Новий рік для України приніс мир і стабільність.

Дивитись фоторепортаж>>>

Великий Ватопедський монастир Благовіщення Пресвятої Богородиці

Пояс Пресвятої Богородиці, який зберігається у Ватопедському монастирі

Ікона Пресвятої Богородиці Пантанаса-Цілительниця у Ватопедському монастирі

Сербський монастир Хіландар

Чудотворна ікона Божої Матері "Троєручиця", яка знаходиться в Хіландарі

Болгарський монастир Зограф і чуд.ікона вмч.Георгія Побідоносця, яка знаходиться в ньому