Світле Христове Воскресіння

24 квітня 2011 року Православна Церква святкує Світле Христове Воскресення.

Напередодні, о 23 год. 23 квітня, закінчилось освячення пасхальних куличів і пасок. Розпочалось читання книги Діянь святих апостолів. Архієпископ Августин звершив полуношницю, під час якої Святу Плащаницю перенесли у вівтар і розмістили на Престолі.

Рівно опівночі архієпископ Львівський і Галицький Августин, єпископ Дрогобицький Філарет  і духовенство тричі обійшли Свято-Георгіївський храм хресним ходом з тихим співом «Воскресение Твоє, Христе Спасе,…» і почалася пасхальна утреня.  Багато сотень вірян взяло участь у святковому богослужінні, молилися і в храмі і на церковному подвір'ї. Щоразу на возглас «Христос воскресе!» люди радісно в один голос відповідали «Воістину воскресе!», чим стверджували свою віру і надію на перемогу добра над злом і гріхом.

Під час утрені у Свято-Георгіївський храм привезли благодатний вогонь з Храму Воскресення Христового у Єрусалимі. З м. Києва Благодатний вогонь був доставлений у м. Івано-Франківськ, звідки автотранспортом його привіз у Львів священик Василій Марунчак. Архієпископ Августин та єпископ Філарет у супроводі духовенства зі співом пасхального тропаря «Христос Воскресе!» вийшли на церковне подвір’я зустріти благодатний вогонь. За благословенням архієпископа Августина у храмі були погашені лампади, а потім Владика запалив лампаду на Престолі, від якої були запалені усі лампади в храмі. Іподиякон поніс через храм підсвічник, на якому горіла велика свічка з благодатним вогнем. Люди підносили до нього свої свічки, і невдовзі Свято-Георгіївський храм уподібнився Єрусалимському Храму Воскресіння, звідки цей дорогоцінний дар благості Божої прибув. Владика Августин звернувся до вірян зі словами: «Подякуємо Господу зате, що Він сподобив нас оновити вогонь у нашому храмі. Ті, хто запалив свічечку, тримайте її, щоб відчути причетність до великоднього дива».

На приїзд делегації з благодатним вогнем очікували представники парафій Львівської єпархії, вони одразу повезли запалені ним світильники додому, а у решту парафій і у Львівський жіночий Свято-Преображенський монастир благодатний вогонь був доставлений пізніше.

На Божественній літургії білий колір облачення священнослужителі поміняли на червоний – колір перемоги.

За традицією, одним з центральних місць пасхального богослужіння є читання першої глави Євангелія від Іоанна на різних мовах. Цього року у Свято-Георгіївському храмі Пасхальне Євангеліє читалося на 19-ти мовах: церковно-слов’янській, грецькій, латині, єврейській, арійській, грузинській, російський, польській, українській, білоруській, сербській, болгарській, румунській, латиській, англійській, німецькій, французькій, італійській та іспанській. Євангеліє на російській і румунській мові прочитав Генеральний Консул Російської Федерації  Астахов О.Ю., який у супроводі аташе Манько С. С. і секретаря-референта Аверьянова М. Л. взяли участь у святковому богослужінні. Читання Євангелія українською мовою супроводжувалося сурдоперекладом, тобто, використанням спеціальної мови жестів для глухонімих.

Після закінчення святкової Літургії архієпископ Августин звершив чин освячення артосів, один з яких був виставлений для того, щоб вірні могли прикластися до святого хліба. Тим часом владика Августин освятив пасхальні куличі та паски вірян.

Потім у Львівській єпархії архієпископ Августин прийняв пасхальне привітання від своїх іподияконів, та відбувся урочистий святковий прийом.

Увечері архієпископ Августин звершив пасхальну вечірню і утреню. Після богослужіння Владика приймав привітання з Воскресінням Христовим від учасників молодіжного хору під керівництвом Марії Тимчишин.

Світле Воскресіння Христове святкується цілий тиждень, богослужіння супроводжується святковим передзвоном, від якого пасхальна радість ще більше наповнює серця людей. Христос воскрес! Воістину Воскрес!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-служба Львівської єпархії