Пам'ять святої великомучениці Варвари

17 грудня, в день пам'яті великомучениці Варвари, у Свято-Георгіївському кафедральному храмі м. Львова було звершено святкову Божественну Літургію з нагоди особливого вшанування святої великомучениці православними львів'янами. Історія цього свята відноситься до лютого 1945 року, коли у Георгіївський храм було передано частку мощей (ліве ребро) великомучениці Варвари митрополитом Київським і Галицьким Іоанном.

З нагоди свята, в цей день Богослужіння звершив Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільский і Броварський Антоній у співслужінні митрополита Тернопільського і Кременецького Сергія, митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина та єпископа Львівського і Галицького Філарета. Також ієрархам співслужили голова Адміністративного апарату Київської митрополії протоієрей Володимир Коцаба, обласний благочинний протоієрей Степан Хомин, намісник Свято-Онуфріївського монастиря архімандрит Севастьян (Деркач), благочинний міста Львова протоієрей Євген Щирба, ключар Свято-Георгіївського храму протоієрей Миколай Баранов а також благочинні єпархії, члени Єпархіальної ради та настоятелі львівських храмів.

Після читання Євангелія митрополит Антоній виголосив проповідь про подвиг святої великомучениці та приклад для віруючих, до якого закликав Христос у сьогоднішньому євангельському читанні.

Після молебня всіх присутніх також привітав владика Антоній та побажав вірним зберігати мир душевний! У відповідь Керуючий Львівською єпархію єпископ Філарет подякував за спільну молитву та у пам'ять про святкове Богослужіння подарував архієреям списки ікони Пресвятої Богородиці Львівсько-Тихвінської Сльозоточивої.

Дивитись фоторепортаж>>>