Представник Львівської єпархії взяв участь у Всеукраїнській конференції керівників і співробітників єпархіальних відділів УПЦ у справах сім’ї

25 листопада, голова відділу у справах сім’ї Львівської єпархії священик Михаїл Коник взяв участь у Всеукраїнській конференції керівників і співробітників єпархіальних відділів Української Православної Церкви у справах сім’ї, що відбулася з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Головне завдання конференції полягало в обміні досвідом між священиками та небайдужими людьми, що ведуть роботу з сім’ями в регіонах, сприяння створенню та налагодженню роботи єпархіальних відділів у справах сім’ї  шляхом активного діалогу між представниками єпархій та профільними спеціалістами: психологами, юристами, лікарями.

На початку конференції владика Пантелеімон зачитав слово Предстоятеля Української Православної Церкви, у якому Блаженніший Митрополит побажав учасникам плідної співпраці на ниві церковно-суспільного служіння та передав своє благословення.

Під час засідання виступили з доповідями і представники компетентних єпархіальних відділів Української Православної Церкви, які звітували про стан роботи з громадськістю і держструктурами, та поділилися досвідом, щодо засобів такої роботи.

Отець Михаїл виступив з доповіддю на тему: «Впровадження та розвиток соціальних технологій на захист сімейних цінностей», в якій розкрив потребу в переосмисленому структурованому церковному підході до проблем сучасної сімї, зокрема до викликів глобалізаційних технологій суспільства. Зауважуючи, що «теперішні обставини перед яким постало людство вимагає від нас однозначної християнської позиції у питаннях ювенальної юстиції, гендерної політики, демографії, генетики, біоетики тощо. Духовенство повинне прикласти максимум зусиль у збереженні традиційної самобутності сім’ї та сімейного виховання, у збереженні через сім’ю самобутності нашої Церкви і України.»

За результатами спільного обговорення, присутніми була прийнята резолюція про майбутню роботу Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї. А саме, створення робочої групи для опрацювання стратегії розвитку Синодального відділу, розробки методичного посібника для діяльності єпархіальних відділів, створення та впровадження навчального курсу для парафіяльних священиків по роботі зі сім’ями.