Єпископ Львівський і Галицький Філарет взяв участь в урочистостях з нагоди 190-річчя Свято-Успенського Одеського монастиря та 20-річчя канонізації преподобного Кукші Одеського

 

28-29 вересня, на запрошення митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела, єпископ Львівський і Галицький Філарет взяв участь в урочистостях з нагоди 190-річчя Свято-Успенського Одеського монастиря та 20-річчя канонізації подвижника благочестя преподобного Кукші Одеського.

28 вересня ввечері, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прибув до Свято-Успенського Одеського чоловічого монастиря, де біля святих воріт його зустріли священноархімандрит обителі митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, численні архієреї  УПЦ, духовенство Одеської єпархії та багаточисельні  вірні.

У соборі на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело», Архіпастир очолив Всеношну біля раки з мощами преподобного Кукші Одеського.

Наприкінці богослужіння  був звершений чин наречення намісника Свято-Іллінського Одеського чоловічого монастиря архімандрита Віктора (Бикова) на єпископа Арцизького, вікарія Одеської єпархії.

29 вересня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в соборі на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело»  Свято-Успенського Одеського монастиря.

Блаженнішому Владиці співслужили: митрополити – Одеський і Ізмаїльський Агафангел, Донецький і Маріупольський Іларіон, Верейський, Науссько-Камбанійський Пантелеімон (Еладська Православна Церква), Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Рівненський і Острозький Варфоломій, Хмельницький і Старокостянтинівський Антоній, Харківський і Богодухівський Онуфрій, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископи – Херсонський і Таврійський Іоанн, Чернівецький і Буковинський Мелетій, Балтський і Ананьївський Олексій, Горлівський і Слов’янський Митрофан, Ніжинський і Прилуцький Іриней, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Сумський і Охтирський Євлогій, Городницький Олександр, єпископи – Краснолиманський Аліпій, Унгенський і Ниспоренський Петр, Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, Джанкойський і Роздольненський Аліпій, Львівський і Галицький Філарет, Обухівський Іона, Банченський Лонгін, Конотопський і Глухівський Роман, Овідіопольський Аркадій, Южненський Діодор, Хотинський Євсевій.

За богослужінням собор архієреїв висвятив намісника Свято-Іллінського Одеського чоловічого монастиря архімандрита Віктора (Бикова) на єпископа Арцизького, вікарія Одеської єпархії (згідно рішення Священного Синоду УПЦ від 16 вересня 2014 року, журнал № 53).

Наприкінці богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій  звернувся до єпископа Віктора зі словом настанови та вручив йому архієрейський жезл.

 

За матеріалами сайту Одеської єпархії