У Львові молитовно відзначили 100-річчя Талергофської трагедії

4 вересня, в день, коли виповнюється 100-річчя заснування першого в Європі концентранційного табору Талергоф (1914-1918рр), в якому було закатовано близько 20-ти тисяч галичан, закарпатців та холмщаків, у Свято-Георгіївському кафедральному храмі було звершено поминальне Богослужіння, за яким молилися за упокій всіх убієних та замучених під час етнічної чистки у 1914-1918 роках та за погиблих під час військових подій на Сході України.

Богослужіння очолив ключар кафедрального храму протоієрей Миколай Баранов у співслужінні голови молодіжного відділу єпархії протоієрея Назарія Швеця, прес-секретаря єпархії ієромонаха Маркіана (Каюмова), протоієрея Андрія Гнатюка, протоієрея Сергія Резнікова, протодиякона Олександра Іванченка, протодиякона Олександра Бабія та диякона Євгенія Голуба.

Молитва у храмі цього дня зібрала родичів постраждалих від етнічних та релігійних переслідувань та загиблих в наш час на Донбасі, за кого в цей день возносилися молитви.

Наприкінці Божественної Літургії отець Маркіан зачитав звернення єпископа Філарета з нагоди 100-річчя Талергофської трагедії.

Особливим чином в цей день в храмі молилися про мир в Україні. Літургійна комісія  до цього дня підготувала молебень, написаний за прикладом «Послідування молебного співу про Вітчизну», який в свій час, перебуваючи в таборах, написав єпископ Афанасій (Сахаров) у 1941 році.

Богослужіння у храмі закінчилось словом протоієрея Миколая, в якому отець розповів присутнім трагічну історію, пов'язану з етнічним та релігійним переслідуванням галичан та закликав українців, сьогодні, споглядаючи на власну історію, брати приклад єдності наших дідів та завжди берегти і боротися за мир в Україні.

Також в цей день, була звершена панахида біля могили з пам'ятним знаком всім жертвам Талергофу на Личаківському цвинтарі міста Львова.