Успіння Пресвятої Богородиці

28 серпня, у день свята Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці та Приснодіви Марії, престольне свято відзначає Києво-Печерська Лавра. В цей день в монастирі було звершено 6 Божественних літургій.

 

В Успенському соборі Лаври богослужіння відправив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Його Блаженству співслужили: митрополити – Вишгородський і Чорнобильський Павел (намісник Лаври), Бориспільський і Броварський Антоній (Керуючий справами УПЦ), Волинський і Луцький Ніфонт,  Тернопільський і Кременецький Сергій,  Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископи: Хустський і Виноградівський Марк, Луганський і Алчевський Митрофан, Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Рівненський і Острозький Варфоломій, Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, єпископи: Макіївський Варнава, Ніжинський і Прилуцький Іриней, Володимир-Волинський і Ковельський Володимир,  Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Макарівський Іларій, Львівський і Галицький Філарет, Шепетівський і Славутський Діонісій,  Бородянський Варсонофій, Ірпінський Климент,  Васильківський Миколай,  насельники Лаври у священному сані.

На малому вході Предстоятель Української Православної Церкви нагородив митрополита Волинського і Луцького Ніфонта  правом носіння другої панагії. У сан митрополита були возведені архієпископи: Хустський і Виноградівський Марк, Луганський і Алчевський Митрофан, Тульчинський і Брацлавський Іонафан, Рівненський і Острозький Варфоломій, Кам’янець-Подільський і Городоцький  Феодор. У сан архієпископа були возведені  єпископи: Макіївський Варнава, Ніжинський і Прилуцький Іриней, Володимир-Волинський і Ковельський Володимир,   Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон.

Наприкінці відправи перед Плащаницею Пресвятої Богородиці був відслужений молебень.

***
Успіння Пресвятої Богородиці – є одним з дванадцяти найбільших свят Православної Церкви. За переданням за три дні до смерті Марії явився архангел Гавриїл і сповістив про близький перехід Її до вічності. А вже в цей день апостоли залишили місця своєї проповіді та дивним чином зібрались в Єрусалимі, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння Її пречистого тіла. Перебуваючи навколо Ії ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився сам Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії відійшла до Господа. Тіло Богородиці апостоли перенесли в Гефсиманію, де була гробниця Її батьків Іоакима і Анни та  Іосифа Обручника. У дорозі до гробу процесію апостолів супроводжувала чудесна світла хмара та ангели.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ