Привітання єпископа Філарета з нагоди 23-ї річниці Незалежності України

Возлюбленні брати і сестри!

Дорогі співвітчизники!

Щиро вітаю Вас з Днем Незалежності України!

У наші важкі і скорботні дні по-особливому приходить усвідомлення того, якою високою є ціна державної незалежності і суверенітету нашої Батьківщини. Цього року річницю проголошення Акту Незалежності України ми святкуємо в умовах доленосних випробувань, війни, яка провіряє нас на людяність і справжню любов до своєї землі.  Сьогодні, коли ми прощаємося з найвідважнішими синами українського народу, котрі своїм життям утверджують і відстоюють право України на її існування, ми, як ніколи, розуміємо, що всі покоління українців прагнули того, що нам Господь послав 23 роки тому. І ціною цього дарунку від Творця, є мільйони українців, які ціною свого життя наближали колись і стверджують сьогодні державну Незалежність України.

Ми, живучи у ХХІ столітті, звісно ж, не розуміємо того, що в епоху дипломатії можуть гинути наші діти. Та ця жертва потрібна нам в першу чергу, аби навчити нас любити свою Батьківщину, спонукати наше покоління до вдячності предкам за їх подвиги, що дали можливість нам мати свою Державу. І найважливішим є те, що наша вдячність має проявлятися у достойному житті, щоденному прояві любові до ближнього, наслідуванні віковічних традицій, що так берегли і боронили діди і прадіди. Наше життя, щоденно мусить бути служінням, оскільки для цього нас створив Господь, створив у цей час, у цій країні!

У цей святковий і водночас трагічний час, зичу душевного миру та миру для нашої Батьківщини, сил та наснаги українському народові. Нехай Всемилостивий Спаситель ніколи не допустить у наші сім’ї горе і сльози, а дарує затишок і душевну радість.

Прикликаю на всіх нас Боже благословення!

З повагою,

+Філарет,

єпископ Львівський і Галицький