Єпископ Львівський і Галоицький Філарет взяв участь у Соборі єпископів Української Православної Церкви

13 серпня у Трапезній палаті храму Антонія та Феодосія Печерських розпочав роботу Собор єпископів Української Православної Церкви.

Перед початком засідання сонм архієреїв на чолі з Місцеблюстителем Київської митрополичої кафедри митрополитом Чернівецьким і Буковинським Онуфрієм звершив молебень в Успенському соборі Лаври. Після молебню ієрархи Церкви хресною ходою перейшли до Трапезної палати, де розпочав роботу Собор єпископів УПЦ.

Засідання розпочалося молитвою прикликання Святого Духу та заупокійною літією за спочилим Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Володимиром.

На соборі єпископів присутні 78 ієрархи УПЦ, з яких 52 правлячих, 22 вікарних, та 4 (з 9) заштатних.

Після доповіді Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія, Собор єпископів має обрати робочі органи Собору, затвердити Регламент та Процедуру обрання Предстоятеля УПЦ.

Рішенням Собору єпископів  Української Православної Церкви  обрано Місцеблюстителя  Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія. За нього віддали голоси 48 єпископів Української Православної Церкви.

Голосування відбувалося у 2 тури.

Після 1-го туру голоси лідерів розподілилися наступним чином: митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій – 36, митрополит Бориспільський і Броварський Антоній – 24, митрополит Вінницький і Барський Симеон – 9.

Після оголошення результатів голосування учасників Собору єпископів УПЦ, обраний і наречений Митрополитом Київським  і всієї України митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій відслужив в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври  подячний молебень.

Наприкінці богослужіння новообраному Предстоятелю Української Православної Церкви було виголошено многоліття.

Обраний Предстоятель звернувся  до віруючих з першим первосвятительським словом.

Інтронізація новообраного Предстоятеля Української Православної Церкви відбудеться 17 серпня в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ