Правлячий Львівської єпархії звершив Утреню із читанням дванадцяти Страсних Євангелій

21 квітня, у четвер ввечері страсної седмиці, архієпископ Львівський і Галицький Августин звершив утреню з читанням 12-ти Євангелій Святих Страстей у Свято-Георгіївському храмі у м.Львові.

Його Високопреосвященству співслужив вікарій Львівської єпархії єпископ Дрогобицький Філарет, а також духовенство Львівської єпархії.

Під час богослужіння були прочитані  дванадцять Євангелій, що повіствують про спасительні страждання Господа нашого Іісуса Христа.

У проповіді після богослужіння владика Августин сказав: «Сьогодні ми з вами, дорогі брати і сестри, стоячи біля Голгофи, уподобились жонам-мироносицям, які, на відміну від апостолів не розбіглись (за винятком апостола Іоанна), а супроводжували  Господа нашого Ісуса Христа аж до Голгофи, були присутні під час Його Хресної смерті. І ми зараз понесемо цей вогонь додому як матеріалізовану частинку святого Євангелія. Коли звершується Літургія Передосвячених Дарів, між пареміями на вечірні священик,осіняючи запаленою свічкою народ, оголошує: «Свет Христов просвещает всех!» і всі падають ниць.  Вогонь свічки – це символ очищення, освячення, благовістя, жертви. Тому не випадково з’явився звичай нести цей вогонь додому і робити  ним знаки у своїй оселі. Але, зауважте, що якщо ми будемо його нести без духовного наповнення у душі, то будемо схожі на євангельських нерозумних дів, які мали світильники, але не мали в них масла. Нехай Господь благословить всіх нас і за це наше молитовне стояння тут сподобить, як і жон-мироносиць, зустрічі з Воскреслим Ісусом Христом у майбутньому».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-служба Львівської єпархії