Єпископ Філарет відвідав Святу Гору Афон

 

 

З 15 по 17 липня, на запрошення ігумена Ватопедського монастиря архімандрита Єфрема, єпископ Львівський і Галицький Філарет звершив паломницьку поїздку на святу гору Афон.

15 липня єпископ Філарет прибув до Великої Ватопедської обителі. Наступного дня, 16 липня, архіпастир відвідав Протат (уряд Святої гори Афон), де був прийнятий членами Протата на чолі з іероманахом Симеоном, представником монастиря Ксеропотамус. Того ж дня Владика відвідав монастирі столиці Святої Гори Афон та приклався до чудотворних ікон і мощів. Ввечері взяв участь у Синаксисі братії Ватопедського монастиря.

17 липня єпископ Філарет звершив Божественну літургію в храмі св.великомученика Пантелеімона обителі і мав зустріч з Ігуменом монастиря архімандритом Єфремом. Під час зустрічей Преосвященніший Владика розповів про політичну та церковну ситуацію в Україні. З особливим почуттям архіпастир зазначив переживання ченців Святої Гори про народ України, які з зусиллям моляться про припинення військових дій і збереження єдності Української держави.

Під час зустрічей Владика Філарет розповів про майбутній архієрейський собор, який відбудеться в Києві та обрання нового Престоятеля Української Православної Церкви. Також попросив братію Святої Гори Афон молитв за єпископат УПЦ, щоб Господь укріпив архієреїв під час Собору зробити правильний і мудрий вибір.