Привітання єпископа Філарета з днем медичного працівника

Шановні колеги!

Цьогоріч, як ніколи, відзначення вашого професійного свята є особливим. Адже, починаючи з кінця минулого року, коли наша Держава переживає трагічні події, коли пролита кров українських громадян стає ледь не повсякденням, коли горе і біль переповнюють українські родини, ваше служіння стає визначальним у рятуванні людських життів. Важко уявити, якого рівня моральної деградації повинна досягнути людина, аби посягнути на життя свого брата – співгромадянина! Проте ворог роду людського, диявол посіяв зерна ненависті, які зійшли бурними плодами братовбивства.

І в той час, коли Церква закликала до любові і молитви про мир, коли люди ціною власного життя і здоров’я захищали національні інтереси – ви були там, де було страждання – в епіцентрах протистоянь, рятуючи здоров’я та життя українців. Проте найжахливіше те, що люди, які не шкодуючи свого життя і здоров’я, допомагали зберегти безцінний дар – життя ближнього, натомість ставали самі живою мішенню. Це люди, які виконали свою першочергову місію – вони були там, де було страждання. Якщо лікар стає холодним до людської болі – він не має права більше називатися лікарем!

І сьогодні, ваше служіння допомагає врятувати життя героїв, які при жахливих умовах, зраді та відсутності будь-яких можливостей відстоюють цілісність нашої Батьківщини, захищають наш спільний дім – Україну! Завдяки вам, збережені життя синів і молодих батьків, родини яких будуть завжди вам вдячні.

Сьогодні, коли ми вшановуємо вашу працю, ми вшановуємо, в першу чергу, справжній подвиг самопожертви, відданість вашому життєво важливому служінню, високодуховний і моральний приклад любові до людини.

Хочу подякувати вам за небайдужість, тверду громадянську позицію і приклад християнського служіння ближньому. Вірю, що Господь нагородить вас за ту жертву, яку ви особисто внесли у цей важкий для держави час.

Прикликаю на вас Боже благословення!

З повагою,

+Філарет,
єпископ Львівський і Галицький,
Голова Синодального відділу з питань охорони здоров’я
та пастирської опіки медичних закладів УПЦ