Голова єпархіального відділу у справах сім’ї взяв участь у семінарі на тему “Образ сім’ї у художній творчості Т.Г.Шевченка”

 

12 травня 2014 року голова відділу у справах сім’ї Львівської єпархії священик Михаїл Коник взяв участь у семінарі на тему “Образ сім’ї у художній творчості Т.Г.Шевченка”, який проходив з нагоди 200-ліття від дня народження Т.Шевченка в Дрогобицькій дитячій художній школі.

У світлиці зібрались гості священик Михаїл Коник, проф.В.С.Мовчан, аспірант ЛНАМ І.Дудич, вихователь ДНЗ Г. Кобрин, викладачі та учні художньої школи.

Говорилось про те, що велика кількість живописних і графічних творів разом із поезіями, прозою, листами, щоденником, спогадами сучасників дає нам змогу уявити собі, яким же він був Шевченко – художник.

Важка доля судилась митцеві, не зібрав багатства, не створив сім’ї, можливо тому, що все життя марно шукав справжньої любові. Хоча саме це робить його творчі образи правдивими і зрозумілими кожному.

Отець Михаїл виступив із доповідю “ Щастя родини як першооснова щастя суспільного”. У якій зазначив: “Тема гармонійної сім'ї посідає у творчості Т. Г. Шевченка одне з основних місць. Митець не випадково надає їй такого важливого значення, бо у своєму баченні ідеального суспільства він ставить сім'ю (мікрородину) основою держави (макрородини), а держава, у свою чергу, має сприяти гармонійному улагодженню сім'ї. Саме про це мріяв Кобзар, проголошуючи:

І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі.

Учасники семінару мали змогу переглянути унікальне відео, на якому сам Тарас Шевченко читає свої вірші.

На завершення семінару усіх присутніх зачарував кобзарськими піснями Василь Кирилич.  А директор художньої школи пригостив усіх присутніх хлібом,  який спекли із муки, змеленої на давніх ручних жорнах. Ці жорна експонуються у музеї народного побуту, який відкритий нещодавно у приміщенні художньої школи.