Єпископ Філарет відвідав Святу Гору Афон

З 5 по 8 квітня, на запрошення ігумена Ватопедського монастиря архімандрита Єфрема, єпископ Львівський і Галицький Філарет звершив паломницьку поїздку на святу гору Афон.

З благословення Патріарха Константинопольського Варфоломія, Його Преосвященство здійснив у суботу Всенічне бдіння та у неділю Божественну літургію в обителі.

Під час перебування у Великому Ватопедському монастирі була можливість поспілкуватися зі старцями, попросити молитв за Україну, Львівську Єпархію і народ Божий.

Після Богослужіння Владика вклонився Животворящому Хресту Господньому та поясу Божої Матері, приклався до мощей вмч. Пантелеімона Целителя. Свято Благовіщення є престольним в Ватопедедському монастирі, тому напередодні, раз на рік, з вівтаря зноситься чудотворна ікона Богородиці - Вівтарниця, і здійснюється особливий молебний спів, який очолив Преосвященніший єпископ Філарет.

У неділю, 6 квітня, архіпастир відвідав обитель Ставронікіта, приклався до чудотворного образу свт. Миколая Чудотворця, в Ксенофонті помолився біля ікони Божої Матері Одигітрія та вклонився мощам вмч. Георгія Побідонося. У столиці Афону Карієсі Владика відвідав храм ап.Андрія, де зберігається його чесна глава.

Богослужіння у день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці єпископ Філарет звершив в Руському Свято-Пантелеімонівському монастирі, де очолив чин  Панагії та поспілкувався з насельниками обителі, після чого приклався до святинь. Наступного дня архіпастир відбув  в Україну.

Дивитися фоторепортаж>>>