На рідну землю повернулися учасники 15-ї української антарктичної експедиції

У січні спеціалісти НАН спільно з колегами – вченими академічних інститутів, галузевих НДІ та ВУЗ-ів нашої країни розпочали практичну реалізацію Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці на 2011-2020 рр. 4 квітня 2011 року на рідну землю прибули учасники 15-ї української антарктичної експедиції а також учасники сезонного наукового загону.
Разом із ними прибув і архієпископ Львівський і Галицький Августин, який за благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира відвідав українську станцію «Академік Вернадський», де освятив капличку на честь святого рівноапостольного князя Володимира.  Фінансово-організаційну допомогу у виготовленні і доставці на станцію каплиці надали Голова Ради опікунів благодійного фонду «Участие», доктор юридичних наук, професор Михайлов С. А., Директор національного антарктичного наукового центру Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації України Литвинов В. А.,  Директор фонду підтримки ветеранів Арктики і Антарктики, Почесний Полярник СРСР і Росії Кошелев В. С.
Безпосередню участь у спорудженні каплички взяв сам архієпископ Августин та інші учасники 15-ї УАЕ.
З інформацією про прибуття в аеропорт Бориспіль, а також про офіційну церемонію зустрічі зимівників 15-ї української антарктичної експедиції у Національному антарктичному центрі 6.04.11 можна ознайомитись за адресою: http://www.uac.gov.ua/ua/news20110407  http://1tv.com.ua/ru/news/2011/04/06/4521

Діяльність різних країн в цьому унікальному регіоні нашої планети регулюється укладеним в 1959 р. Договором про Антарктику, до якого Україна приєдналася 17 вересня 1992-го. Сьогодні до цього міжнародного документу приєдналися 48 держав. 28 країн, що ведуть активні дослідження (у їх числі — Україна), мають високий статус з правом вирішального голосу на щорічних консультативних нарадах — найвищому органі цієї організації.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-служба Львівської єпархіїї