Звернення Єпархіальної ради Львівської єпархії Української Православної Церкви до пастирів та чад Церкви

Возлюблені отці, брати і сестри!

Протягом останніх трьох місяців наша Держава переживала неоднозначні суспільно-політичні події! За цей період суспільство багато разів задумалось над своїм буттям та проявило свідому і активну громадську позицію, як то належить демократичному суспільству. Проте сторони протистояння не усвідомлювали масштабів того процесу, що відбувається і до нині. Господь дав землю роду людському, аби ми тут працювали і своєю працею, кожен на своєму місці, як на осляті прямували до Царства Небесного. Пролита кров у Києві наших співвітчизників свідчить не про більшу силу однієї зі сторін, ця кров свідчить,  в першу чергу, про глибоку духовну кризу, яку ми переживаємо.

Суспільство захопилося зовнішнім благочестям, яке не має у собі моральної основи, яку мали б мати у собі справжні християни. Моральний Закон Божий мусить диктувати всіма нашими життєвими потребами і саме цей закон мусить бути нашою внутрішньою совістю у виконанні щоденних соціальних функцій. Недотримання моральності у виконанні кожного своїх обов’язків призвело до тієї кризи, наслідки якої ми черпаємо вже сьогодні.

Ми, члени Єпархіальної ради Львівської єпархії Української Православної Церкви, возносимо щиру молитву до Господа за мирне життя, за здоров’я постраждалих та за спокій спочилих. Також ми виголошуємо вдячність Керуючому Львівською єпархією, Преосвященному єпископу Філарету, за його архіпастирські послання, якими він вносив розсудливі пріоритети, якими має керуватися віруюча людина в часи потрясінь.

Перебуваючи, на порозі Святої Чотиридесятниці – час душевного удосконалення та виправлення, закликаємо усіх вірних чад Церкви Христової у цей час знайти у собі гідність виправитися від всіх гріховних пороків та знайти у собі честь аби полюбити ближнього і прислухатися до його потреб. Просимо завжди зберігати душевний мир, аби жодне  суспільно-політичне потрясіння не внесло у наші душі гнів, розчарування та зневіру, а зберігався завжди благодатний мир.