Лідери християнських церков тринадцяти країн закликали до миру в Україні

26 лютого, єпископ Львівський і Галицький Філарет взяв участь в IV пленарному засіданні Християнського міжконфесійного консультативного комітету (ХМКК), що відбулось в Санкт-Петербурзі. Під час роботи конференції учасники засідання виступили із заявою щодо ситуації на Україні.

Заява Християнського міжконфесійного консультативного комітету про ситуацію в Україні

Ми, представники православних, католицьких і протестантських християнських громад Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизії, Латвії, Литви, Молдови, Росії, Таджикистану, Узбекистану, України та Естонії, зібралися разом, щоб висловити спільну думку з нагальних питань, що хвилюють людей в наших країнах.

У ці дні наші молитви і щирі переживання - з народом України, що проходить через нелегкі випробування. Всі наші громади моляться за тих, хто загинув або постраждав в ході політичного та суспільного протистояння, і про те, щоб міцний мир і взаєморозуміння встановилися між усіма громадянами братньої України, незалежно від їх національної чи конфесійної приналежності.

Ми закликаємо всіх, від кого залежить майбутнє України, твердо триматися принципу свободи совісті та віросповідання, невтручання держави та політичних сил у внутрішнє життя релігійних організацій.

Ми добре пам'ятаємо, до яких трагічних наслідків це призводило в історії наших країн. Революційними методами, будь-якими закликами до насильства, дискримінації та захоплення храмів неможливо сприяти ні єдності між християнами, ні налагодженню справді партнерських відносин релігійних організацій та держави в ім'я процвітання і благоденства всього суспільства.

Закликаємо народ України докласти всіх зусиль для уникнення будь-яких провокацій, зберігаючи в своєму серці живу любов до ближнього, його людської гідності і релігійних переконань.

Зі свого боку ми висловлюємо щиру готовність молитвою і справами сприяти братньому діалогу і встановленню миру в українському суспільстві.