Єпископ Філарет взяв участь у засіданні Християнського міжконфесійного консультативного комітету в Санкт -Петербурзі
26 лютого 2014 року в Санкт-Петербурзі в будівлі Президентської бібліотеки імені Б.Н. Єльцина відбулося IV пленарне засідання Християнського міжконфесійного консультативного комітету (ХМКК) . Тема засідання - «Криза сім'ї та проблема сирітства».
У засіданні взяли участь представники Руської Православної Церкви, Римсько-Католицької Церкви, Греко-Католицької Церкви, Вірменської Апостольської Церкви та ряду протестантських конфесій, серед яких - лютеранські, баптистські, п'ятидесятницькі і адвентистські громади. Українську Православну Церкву на засіданні представляли єпископ Львівський і Галицький Філарет та секретар ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Миколай Данилевич.
Пленум організований міжконфесійним Організаційним комітетом за підтримки Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату, Санкт-Петербурзької митрополії, Санкт-Петербурзького філії ВЗЦЗ.
З благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила делегацію Руської Православної Церкви на засіданні очолив голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон. Він також є одним із співголів ХМКК.
Були обговорені такі складні проблеми сучасного суспільства, як сирітство, в тому числі соціальне, криза сім'ї і традиційних сімейних цінностей, становище дітей -інвалідів.
В рамках конференції були проведені тематичні круглі столи. На заключному пленарному засіданні були підведені підсумки роботи круглих столів, в рамках яких обговорювалися не тільки питання, запропоновані в доповідях, а й багато інших проблем, що хвилюють християн різних країн. Зокрема, йшлося про необхідність відкрито висловлювати узгоджену християнську думку про пороки суспільства і не соромитися гріх називати гріхом. Особлива увага приділялася питанню відновлення традиційного розуміння сім'ї. Було запропоновано невпинно говорити про важливість створення міцної сім'ї, яка може забезпечити гідне майбутнє дітям.
Прозвучали пропозиції про проведення Року сім'ї, Дня сім'ї, а також Року святості життя, спрямованого проти абортів і евтаназії.
Відзначалася важливість і відповідальність не тільки материнства, а й батьківства. У ході активного і плідного обміну думками учасники круглих столів ділилися досвідом роботи з сім'ями, а також з сиротами в дитячих будинках і хоспісах, яку вони ведуть у своїх країнах.
На завершення роботи були прийняті текст звернення учасників IV пленуму Християнського міжконфесійного консультативного комітету і комюніке.
Учасники засідання також виступили із заявою щодо ситуації на Україні.
Цього ж дня співголови ХМКК відповіли на запитання журналістів на прес-конференції, присвяченій роботі пленуму.
Увечері Санкт-Петербурзькою митрополією Руської Православної Церкви було дано прийом на честь учасників IV засідання Християнського міжконфесійного консультативного комітету.
***
Християнський міжконфесійний консультативний комітет був створений у 1996 році відповідно до рішення пройшла в Мінську Міжнародної міжконфесійної конференції « Покликані одній надії в союзі миру (Еф.4.3-4) » і є правонаступником Комітету продовження роботи Міжконфесійної конференції « Християнська віра і людська ворожнеча »(Москва , 27-29 червня 1994 року).
Членами Комітету є представники Російської Православної Церкви, Римсько-Католицької Церкви , Вірменської Апостольської Церкви, лютеранських , баптистських , п'ятидесятницьких та адвентистських церков , спілок та громад з Азербайджану, Вірменії , Білорусі, Казахстану, Киргизії, Латвії, Литви , Молдови, Росії, Таджикистану, Узбекистану, України та Естонії.
ХМКК здійснює постійний діалог між християнськими конфесіями згаданих країн , даючи можливість висловити спільну думку з різних нагальних питань і прагнучи сприяти залученню людей до християнських моральним ідеалам.
Служба комунікації ВЗЦЗ