Єпископ Філарет взяв участь в інтронізації нового Предстоятеля Православної Церкви Чеських земель і Словакії

9 лютого в Олександро-Невському кафедральному соборі Прешова відбулася інтронізація Блаженнішого Митрополита Ростислава - нового Предстоятеля Православної Церкви Чеських земель і Словаччини.

За Божественною літургією Його Блаженству співслужили представники п'яти Помісних Православних Церков, а також архієпископ Празький і Чеських земель Іоаким, архієпископ Михаловско-Кошицький Георгій, духовенство Православної Церкви Чеських земель і Словаччини.

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира участь в урочистостях взяли архієпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор та єпископ Львівський і Галицький Філарет.

На богослужінні були присутні представники державної влади Словацької Республіки: завідувач канцелярією Президента Я. Шот, статс-секретар Міністерства освіти Ш. Чудоба, заступник міністра культури Я. Юрай, губернатор пряшівщини П. Чудик, губернатор Кошицького краю З. Требуля. У числі гостей були акредитовані в Словаччині іноземні дипломати: Посол Російської Федерації П.М. Кузнєцов, Посол Республіки Білорусь Ст. Серпиков, Посол Кіпрської Республіки М. Кундуридис, Посол Республіки Болгарія М. Ганєва, генеральний консул України О. Бенч. Були присутні також представники інославних конфесій.

Після співу Трисвятого почалося послідування інтронізації, що включало посаджання ієрархами Православної Церкви Чеських земель і Словаччини її нового Предстоятеля на Горнім місці зі співом «Аксіос!».

На завершення Божественної літургії архієпископ Михаловско-Кошицький Георгій оголосив визначення Помісного Собору Православної Церкви Чеських земель і Словаччини про обрання архієпископа Прешовского Ростислава Предстоятелем цієї Церкви; архієпископ Празький і Чеських земель Іоаким прочитав молитву про дарування багатьох духовних дарувань і милості Божої Блаженнішому Митрополиту Ростиславу. На Його Блаженство була возложена митрополича мантія і білий клобук, після чого він виголосив молитву з призванням допомоги і керівництва від Бога в майбутньому служінні Предстоятельства, на яке був обраний.

Після завершення богослужіння, архієпископ Феодор зачитав вітальну адресу Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України з нагоди інтронізації нового Предстоятеля Чеських земель і Словакії.

Потім з інтронізаційним словом до присутніх звернувся Блаженніший Митрополит Ростислав. Він щиро подякував усім, хто розділив з ним радість торжества його інтронізації. Особливу подяку його Блаженство висловив Помісним Православним Церквам, які надавали підтримку Православній Церкві Чеських земель і Словаччини в непростий для неї період.

На закінчення архідиякон виголосив многоліття Блаженнішому Ростиславу, архієпископу Прешевському, Митрополиту Чеських земель і Словаччини, після чого всі учасники урочистостей урочистою ходою попрямували до резиденції архієпископів Прешовских.

Урочистості інтронізації завершилися святковим прийомом.

+ Фоторепортаж>>>