Свято Хрещення Господнього у Дрогобицькому благочинні

19 січня, у свято Хрещення Господнього,  парафіяни Свято-Троїцького храму  с. Уріж Дрогобицького благочиння поспішали на урочисту Літургію і сподівались отримати хрещенської води.  Настоятель храму отець Михаїл зустрічав  гостей із м. Києва, м.Львова, м.Дрогобича, м. Борислава, с.Бистриці та смт.Підбуж.

О 6.00 год. розпочалось святкове Богослужіння. З особливим трепетом підносилась спільна молитва, адже свято Водохреща, яке у цей день відзначає Церква, називають Богоявленням.  У цей день явила Себе людям свята Трійця: Бог Отець – голосом з неба, Бог Син – хрещенням від Івана Хрестителя в річці Йордан, Бог Дух Святий – у вигляді голуба.

Після Літургії парафіяни разом із гостями вирушили хресним ходом до річки Бистриці. Напередодні на березі річки встановили дерев’яний хрест та підготували усе необхідне до купелі.

Освячення води очолив протоієрей Ярослав Яворський, настоятель храму на честь Різдва Пресвятої Богородиці с. Бистриці Гірської Дрогобицького району,  у співслужінні з священиком Михаїлом Коник та дияконом Тарасієм Андрусевич. Опісля, бажаючі окунались у водах місцевого «маленького Йордану».  Після купання усі пригощались теплим чаєм та печивом.

“Сподіваюсь, що освячення води  на річці стане доброю традицією  - зауважив отець Михаїл.  А окунання у воді принесе радість і легкість на душі.  Спробуймо, підходячи до річки, зазирнути всередину себе, запитати – чого я чекаю від свого вчинку? Що це для мене – данина моді, прагнення “подвигу”  або справжня подія з духовним змістом?  Адже, окунання на Йордан – не ритуал, який автоматично змиває з нас гріхи та дарує зцілення”.