Єпископ Філарет відвідав Святу Гору Афон

З 30 грудня по 2 січня єпископ Львівський і Галицький Філарет відвідав Святу гору Афон. Владика звершив паломництво на Святу гору разом з єпископом Петергофським Амвросієм, ректором Санкт-Петербурзької духовної академії і семінарії.

Єпископи зупинилися в Великому Ватопедському монастирі на честь Благовіщеня Пресвятої Богородиці. Під час паломницької поїздки кожного дня владики молилися і звершували богослужіння в храмах монастиря.

30 грудня Ватопедський монастир святкував день пам’яті святих ктиторів обителі. Саме в цей день за традицією відбувається зустріч братії монастиря з гостями, владики прийняли участь в зустрічі з братією та мали спілкування зі старцем монастиря архімандритом Єфремом.

31 грудня владики відвідали столицю Афону Карієс, мали аудієнцію у Голови Протату (уряд Святої гори Афон) та мали зустріч зі старцями Святого Кіноту. Під час зустрічі владики поділилися інформацією, зокрема, владика Філарет про політичну ситуацію в Україні, старці в свою чергу запевнили що моляться за Українську державу та ії народ, щоб всі перебували в єдності та мирі, зазначив що український народ має глибокі релігійні цінності, традиції та культуру і має все це зберігати від натиску сучасного секулярного світу, а владика Амвросій розповів про стан Духовної академії та навчальні процеси.

2 січня в день третьої річниці архієрейської хіротонії, Преосвяшенніший єпископ Філарет звершив Божественну літургію в храмі на честь ікони Божої Матері "Заступниця" Ватопедського монастиря. Напередодні, владика мав зустріч з братією монастиря, під час якої отримав поздоровлення від Геронди Єфрема та братії. Також, наприкінці зустрічі, владика поділився спогадами з братією монастиря та роздумами про архієрейське служіння.

Кожного дня владики відвідували монастирі та вклонялися святиням Святої гори.

Довідка:

Гора Афон (грец. Όρος Άθως , грец. Ἄθως ) - назва гори (висота 2033 м) і однойменного півострова в Македонії на півночі Східної Греції, також відомого як «Свята Гора» (грец. Άγιον Όρος, «Агіон Орос»).

У системі адміністративних районів Греції має назву «Автономна чернеча держава Святої Гори» (грец. Αυτόνομη Μοναστική Πολιτεία Αγίου Όρους ). Незважаючи на офіційну назву, не є самостійною державою. Це самокероване співтовариство 20 православних монастирів у безпосередній церковної юрисдикції Константинопольського Патріарха (з 1312 ). Є найбільшим у світі осередком православного чернецтва.

Суверенітет Греції над півостровом закріплений Лозаннський договором 1923; режим самоврядування початково базується на положеннях першого Статуту Святої гори Афон («трагос»), затвердженого хрисовулом Імператора Іоанна Цимісхія в 972 році.

На відміну від решти Константинопольського Патріархату, на Афоні використовується виключно юліанський календар, в тому числі в адміністративних документах.

У 2001 році населення гори Афон становило 2 262 чоловік. Для порівняння, в 1903 році населення становило приблизно 7432 чоловік, а в 1917 році - близько 10 500 чоловік.

Для православних усього світу - одне з головних святих місць, шанується як земний Уділ Богородиці. Об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Одним з найвідоміших звичаїв чернечої гори Афон є заборона на в'їзд жінкам

Верховним органом самоврядування Святої Гори є Священний Кінот (грец. Ιερὰ Κοινώτης) або Протата, в який входять представники 20-ти монастирів Афона, які обираються щороку своїми монастирями. Виконавчу владу Афона являє Священна Епістасія, склад якої змінюється щороку - першого червня. Всі монастирі діляться на п'ять груп - у кожній групі по чотири монастиря. У першу групу входять: Велика Лавра, Дохіар, Ксенофонт, Есфігмен. У другу: Ватопед, Кутлумуш, Каракалли, Ставронікіта. У третю: Іверський, Пантократор, Філофей, Сімонопетра. У четверту: Хиландар, Ксіропотам, святого Павла, Григоріат. У п'яту: Діонісіат, Зограф, святого Пантелеймона, Констамоніт.
Щороку одна з груп становить Священну Епістасії. Представник першого монастиря кожної групи є головою Епістасіі. Священний Кінот і Священна Епістасіі розташовуються в Карієсі (Карєє) - столиці чернечої республіки.

Дивитися фоторепортаж>>>