2014 рік у Львівській єпархії - Рік сім'ї

Звернення Єпархіальних зборів щодо оголошення 2014 року у Львівській єпархії Роком сім’ї

Сьогодні людство зіткнулося з неконтрольованістю власних деструктивних інстинктів. Відстоювання індивідуалізму і задоволення власних забаганок призводить до руйнації поняття сім’ї як «малої Церкви», адже гедоністичні настрої сучасного суспільства не можуть бути підвалинами традиційної християнської сім’ї. Заперечення традицій, безвідповідальний індивідуалізм веде до нездорової конкуренції і конфронтації. І нажаль, це спостерігаться не лише у соціумі, але навіть у колі близьких людей, що є першопричиною руйнації моральних норм сім’ї і суспільства в цілому.

Сучасне суспільство шукає нові орієнтири свого життя, які далекі від християнських істин, які своїм існуванням заперечують факт самого буття в Бозі. Запровадження західних технологій виховання: гендерна ідеологія, пропагування шкідливих звичок під виглядом боротьби зі СНІДом, культивація насильства через ЗМІ, кінопродукцію та індустрію інтерактивних розваг тощо, глибоко руйнують поняття сім’ї і сімейного виховання. Сучасне суспільство переживає кризи в багатьох аспектах свого буття. Але особливу тривогу викликає руйнування інституту сім’ї, що стає ознакою сучасного суспільства. Нерозуміння сутності сімейних стосунків, непідготовленість до вінчання та сімейного життя призводять до сумної статистики збільшення кількості розлучень, яке ми спостерігаємо в наш час.

Сьогодні, на жаль, ми дедалі частіше стаємо свідками пропаганди побудови сім’ї на принципах, що суперечать Слову Божому і нормам, які ще не так давно вважалися нормами загальнолюдської моралі. Популярні шоу, серіали, газети й книжки пропагують гріх, прищеплюють думку про природність подружніх зрад, розпусти, загалом, усього того, що насправді руйнує сім’ю.

Скільки молодих людей починають своє «сімейне» життя в так званих «цивільних шлюбах» (які по суті є нічим іншим, як блудним співжиттям), виправдовуючись бажанням спочатку перевірити себе. Але ж своїми сумнівами вони свідчать про відсутність глибини почуттів і справжньої любові і з самого початку налаштовують себе на невдачу. А що найголовніше, вони не просять благословення на свій надто серйозний і важливий крок, не просять благодаті й допомоги Божої на спільне життя.

В сучасному суспільстві ведеться антисімейна пропаганда, яка руйнує давні традиційні основи сім’ї, веде до збільшення числа розлучень, абортів, відмови від дітей, розпусти, гріха тощо.

В зв’язку з цим оголошуємо 2014 рік у Львівській єпархії Роком сім’ї і благословляємо:

1. Головам єпархіальних відділів, благочинним та настоятелям храмів підготувати план заходів на дану тематику;
2. Голові відділу у справах сім’ї на основі поданих планів заходів подати на затвердження Єпархіальній раді загальний план заходів у Львівській єпархії на відзначення року сім’ї.

Також звертаємося до всіх вірних Львівської єпархії з проханням докласти максимум зусиль, щоб православні сім’ї стали взірцем для інших і були міцною основою нашого суспільства, в чому всім нам нехай стане помічником Господь наш Іісус Христос!

Члени Єпархіальних зборів
Львівської єпархії
26 грудня 2013 року