Мощі великомученика Георгія Побідоносця залишили Львів

 

Вранці 3 грудня, єпископ Львівський і Галицький Філарет очолив молебень з акафістом перед ракою з мощами великомученика Георгія. Ще раз вклонитися святині прибула делегація Львівської облдержадміністрації разом з головою – Олегом Салом.

Після читання Євангелія Владика Філарет виголосив проповідь, в якій зауважив, що уривок з Євангелія святого апостола Луки вчить нас саме тому, що ми маємо бути вірними своєму сповіданню, не боятися виголошувати вірність Господу нашому Іісусу Христу, як це зробив великомученик Георгій. Адже він міг змовчати, та не став цього робити і, прийнявши страшні муки від царя земного – імператора Діоклетіана, отримав вінець від Царя Небесного. «Мощі великомученика Георгія прибули до нас у складний для всієї країни і нашого міста час і ми всі ці дні молилися до угодника Божого, щоб він перед Престолом Всевишнього Бога випросив для нас усіх напоумлення і терпіння, порозуміння і поваги, братньої любові одне до одного» – зауважив владика Філарет.  Владика подякував також Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Володимиру та Святішому Патріарху Константинополя і Нового Риму Варфоломію І за приїзд святині, ігумену монастиря Ксенофонт архімандриту Алексію, котрий прибув, щоб забрати святиню, а також звернувся зі словами вдячності до голови Львівської держадміністрації Олега Сало за забезпечення всіх умов для належного перебування десниці великомученика Георгія у нашому місті.

Після молебна архімандрит Алексій благословив всіх присутніх на богослужінні вірних і під спів тропарів монахів-афонітів Преосвященний єпископ Філарет виніс раку з мощами з Свято-Георгіївського храму.

Делегація вирушила у Свято-Преображенський монастир Львівської єпархії, де перед мощами великомученика Георгія духівник обителі протоієрей Зиновій Курило звершив молебень.

Після цього делегація зі святинею вирушила за маршрутом у м. Київ.

Прес-служба Львівської єпархії