Представниця Львівської єпархії взяла участь в Міжнародній конференції з правового врегулювання пенітенціарного душпастирського служіння

 

13-15 листопада у Харкові відбулась Міжнародна конференція  на тему «Актуальні питання організації та правового врегулювання пенітенціарного душпастирського служіння».

Організаторами конференції виступили:

- Синодальний відділ УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної системи,

- Управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській та Донецькій областях,

- Харківська та Донецька єпархії УПЦ.

В числі запрошених були представники духовенства і пенітенціарних служб України, Росії та Білорусії, зокрема: Голова Державної пенітенціарної служби України генерал-полковник Лісіцков О.В., архієпископ Харківський і Богодухівський Онуфрій, архієпископ Вітебський і Оршанський Димитрій (Республіка Білорусь), єпископ Красногорський Іринарх, Голова Синодального відділу тюремного служіння РПЦ.

На пленарних засіданнях розглядались практичні аспекти пенітенціарного душпастирського служіння,  обговорювалась роль священнослужителів в морально-духовному вихованні засуджених та моральна підтримка особового складу виправних установ.

Учасники конференції відвідали християнські святині Слобожанщини – Свято Благовіщенський кафедральний собор Харківської єпархії, Свято-Успенську Святогірську Лавру, що в Донецькій області та мали змогу прикластись до десниці великомученика Георгія Побідоносця, яка в ці дні перебувала в храмі Озерянської ікони Божої Матері Покровського монастиря міста Харкова.

Також в ході конференції учасники побували Курязькій виховній колонії імені А.С. Макаренка, Церковно-історичному музеї Харківської єпархії.

В роботі конференції від Львівської єпархії взяла участь Оксана Костенко, редактор газети для засуджених «Помилуй і спаси», член Громадської ради при Управлінні Державної пенітенціарної служби України у Львівській області.