Завершився Хресний хід з мощами великомучениці Варвари

27 жовтня завершився Хресний хід з мощами великомучениці Варвари, який проходив парафіями Львівської єпархії протягом двох місяців та був приурочений святкуванню 1025-річчя Хрещення Київської Русі. З благословення Преосвященного владики Філарета, чесні мощі святої великомучениці побували в усіх парафіях, де до них приклались тисячі православних галичан в усіх кінцях Львівщини. В унісон сьогодні докочуються до Львова хвилі радості та вдячності від парафіян за можливість помолитися біля такої святині у своїх рідних храмах.

Частка мощей (ліве ребро) великомучениці Варвари постійно знаходиться у Свято-Георгіївському кафедральному храмі міста Львова, та є однією із найшанованіших святинь Галичини. Це є найбільша частка мощей святої великомучениці в Українській Православній Церкві.

1945 року Митрополит Київський і Галицький Іоан передав в дар Георгіївській церкві у Львові - єдиній на той час Православній церкві Галичини - цю частку святих мощей. Саме тоді проїздом у Києві був настоятель храму протоієрей Серафим Казновецький, який повертатвся з Помісного собору. Він же і привіз велику святиню до Львова. З того часу великомучениця Варвара стала вважатися ще однією покровителькою Георгіївського храму та молитовницею про Православних львів'ян, а день її пам'яті ще одним храмовим святом у Георгіївській церкві.