«Глас» знову зазвучав у Сербії

На запрошення директора Міжнародного фестивалю «Глас Бєлграда», диригента хору «Святой Серафим» Марка Пешича,  архієрейський хор «Глас» Свято-Георгіївського кафедрального храму Львівської єпархії відвідав м. Бєлград з концертною програмою з 11 по 15 жовтня цього року. Поїздка відбулася з благословення Керуючого Львівською єпархією Преосвященного єпископа Філарета.

Програма перебування включала в себе участь у богослужіннях та концертні виступи. По прибутті у м. Бєлград, хористів поселили у паломницькому домі монастиря «Раковиця». Цей древній монастир зараз є особливо відвідуваний паломниками, адже тут спочиває дуже шанований і любимий народом Патріарх Сербський Павел (1914 -2009 рр). Хористи відвідали місце поховання і вклонилися могилі великого подвижника Божого.

12 жовтня хор «Глас» під керівництвом регента протодиякона Валерія Калінчука дав концерт духовної музики у храмі Святої Тройці в м. Бєлграді. У виконанні хору прозвучали твори російських та українських церковних композиторів і обробки монастирських розпівів. Перед виступом настоятель храму протоієрей Лазар звернувся до парафіян та гостей з пастирським словом, в якому подякував хору за чергову зустріч на сербській землі, адже хор вже вдруге відвідує Сербію і має довгі творчі стосунки з хором «Святой Серафим».

Наступного дня, в неділю, хор відспівав Літургію в цьому ж храмі. Богослужіння у храмі Святої Тройці звершується церковно-слов’янською мовою, тому можна сказати, що дійсно, духовенство, хористи та парафіяни молилися «єдиними устами і єдиним серцем». В той же день у храмі Вознесення Господнього, що розташований в історичному центрі Бєлграда, був даний другий концерт. Слухачі із захопленням сприйняли виступ українських співаків, які зуміли передати всю глибину, велич і красу православного богослужбового співу.

14 жовтня, в день свята Покрови Пресвятої Богородиці, хор звершив паломництво в жіночий монастир у селищі Леш’є. Цього дня у монастирі було велике торжество, адже один із його храмів освячений на честь Покрови Богородиці. З благословення духівника обителі – ігумена Іоанна, хор «Глас» відспівав Божественну літургію. Ігуменя святої обителі Таїсія та насельниці монастиря були приємно вражені співом архієрейського хору, який доповнив урочистість цього дня. Після Літургії хористи були запрошені на святкову трапезу, за якою ігумен Іоанн подякував хору за участь у святі обителі. Цікавою особливістю монастирської трапези був виступ сербського фольклорного ансамблю, який виконував народні церковні піснеспіви.

В останній день перебування в Сербії хористи помолились на Літургії в храмі монастиря «Раковиця» та попрощались із гостинним господарем Марком Пешичем. На молитовну пам’ять про перебування на святій сербській землі та у подяку за труди по організації поїздки, хористи, з благословення Преосвященного єпископа Філарета, вручили Марку Пешичу ікону Божої Матері «Тихвинська-Львівська Сльозоточива». Взявши благословення на дорогу від настоятеля Свято-Троїцького храму отця Лазаря, «Глас» відбув в Україну.

На шляху додому хор завітав у столицю Угорщини – м. Будапешт. Отримавши естетичне задоволення та позитивні емоції від споглядання краси архітектурних ансамблів угорської столиці, львів’яни продовжили свій шлях на Батьківщину, куди з Божою допомогою благополучно прибули вранці 16 жовтня.

Протодиякон Валерій Калінчук