Представник Львівської єпархії бере участь у конференції «Духовно-просвітницька робота серед глухих людей у Православній Церкві»

18 жовтня, з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира,  глава Синодального відділу УПЦ по роботі з молоддю єпископ Обухівський Іона відкрив конференцію «Духовно-просвітницька робота серед глухих людей у Православній Церкві», що проходить в Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Зокрема єпископ Іона привітав учасників форуму та подякував наміснику Києво-Печерської Лаври митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Павлу за можливість провести конференцію у стінах обителі, яка здавна (читаємо в Києво-Печерському Патерику) надавала допомогу людям з обмеженими фізичними можливостями.

А також владика розповів про досвід громади глухих при Троїцькому Іонинському монастирі, намісником якого він є. До речі, 2014 року громада вже святкуватиме своє 10-ліття.

Далі учасники конференції, мета якої – обмінятись досвідом щодо роботи з глухими людьми у Церкві, виступили з доповідями.

Присутні почули про діяльність православних громад глухих у Санкт-Петербурзі,  Києві, Чернівцях, Львові, Херсоні, Луцьку та Одесі, а також – про проблеми, з якими найчастіше стикаються сурдоперекладачі під час роботи з віруючими.

До слова, у Чернівцях громада глухих вже діє 16 років, а у Санкт-Петербурзі – 13 років.

Крім того, викладачі Санкт-Петербурзької духовної академії Денис Заварицький та Київської духовної академії і семінарії і Анна Блощинська поділилися досвідом викладання жестової мови для вихованців духовних шкіл.

А викладач КДАіС Віктор Чернишов зупинився на досвіді роботі з глухими у сектантських організаціях.

Після виступів Денис Заварицький розповів про свою книгу «Анафора на мові жестів», яка незабаром побачить світ.

Насамкінець учасники конференції підбили підсумки, підкресливши роль жестової мови в духовному просвітництві глухих парафіян, та розробили резолюцію форуму.

Від Львівської єпархії у роботі конференції бере участь священик Володимир Каплун.

***
У суботу, 19 жовтня, в Іонинському монастирі о 10:00 буде звершена Божественна літургія жестовою мовою.

За матеріалами офіційного сайту УПЦ