Відбулась конференція "Сім'я - основа Церкви і Держави"

 

23 вересня у Актовій залі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького розпочала свою роботу V ювілейна Міжнародна науково-практична конференція з питань сім'ї та сімейного виховання: "Сім'я - основа Церкви і Держави".

Відкрилася конференція пленарним засіданням, в якому взяли участь Голова Синодального відділу з питань сім'ї єпископ Ровеньківський і Свердловський Пантелеімон, Керуючий Львівською єпархією єпископ Львівський і Галицький Філарет, голова відділу з питань сім'ї Львівської єпархії священик Михаїл Коник, президент АНО "Семья России", співробітник апарату Патріаршої комісії з питань сім'ї та захисту материнства Галина Григоріївна Алексєєва, голова правління Всеукраїнського об'єднання "Союз православних жінок" Ольга Валеріївна Коваленко.

Єпископ Пантелеімон зачитав Вітальний адрес Блаженнішого Митрополита Володимира до учасників конференції.

Єпископ Філарет привітав всіх, кому небайдужі сімейні цінності та виголосив доповідь на тему "Шлюб і сучасне суспільство".

Також були заслухані інші слова привітання.

Наприкінці Пленарного засідання владики відповіли на ряд запитань, які виникли у студентів медуніверситету та учасників конфренції.

Продовжилась робота Конференції майстер-класом доктора медичних наук із Хорватії Антуана Лісєца, виступом священика Лібора Галіка з Чехії та інших науковців в галузі захисту сім’ї та традиційних родинних цінностей.

24 вересня в рамках Конференції працював Форум Всеукраїнського громадського об’єднання «Союз православних жінок». В його роботі взяли участь голови обласних та міських осередків. Вони запропонували конкретні кроки роботи в єпархіях і соціальних центрах по підтримці неблагополучних сімей та розглянули заходи з популяризації традиційних сімейних цінностей  у сучасному суспільстві.

Головний редактор журналу "Самарянка" Катерина Немчинова презентувала виставку "Сім'я - формула любові", яка відкрилася одночасно з конфренецією.

Пересувна фотовиставка «Сім'я: формула любові» - проект-переможець конкурсу «Православна ініціатива».

Головна мета фотовиставки - популяризація сімейних цінностей, привернення уваги до родинних традицій, виховання відчуття краси й радості материнства.

На фотовиставці представлені роботи фотомитців з Дніпропетровська, Києва,  Вінниці, Кривого Рогу й Санкт-Петербурга. Крім того на фотовиставці відвідувачі побачили серію родинних дореволюційних фотографій із приватних архівів.

В кінці роботи конференції була прийнята резолюція щодо захисту традиційних сімейних цінностей у сучасному українському суспільстві.

Конференція пройшла плідно, учасники домовились продовжити співпрацю наступного року.