Привітання єпископа Львівського і Галицького Філарета з нагоди 22-ї річниця Незалежності України

Дорогі брати і сестри!

Щиро вітаю вас з нагоди 22-ї річниці проголошення Незалежності нашої Держави! Цей визначний день увінчав багатовікові зусилля поколінь нашого народу, який прямував крізь терни та відважну самопожертву для того, щоби ми змогли зберегти, передати та засвідчити перед усім світом, що ми є спадкоємцями великої нації, яка врешті здобула власну державність наперекір всім негараздам, що мають місце в історії.
Сьогодні ми повинні задуматися над головним питанням: хто ми є і чиїх батьків ми діти? Тільки усвідомивши, що ми є представниками народу, який унікальний за своєю історією, самобутністю, віруванням – засвідчить нашу вдячність славним попередникам, які віддали своє життя на жертовник служіння ближнім і нащадкам.

Вітаючи сьогодні вас, з цим знаменним святом, молю Всемилостивого Бога, про усіх нас, які покликані своїм життям примножити велику славу українського народу та передати її нащадкам, які споглядаючи на наше життя розуміли велику роль жертовного служіння кожного окремо взятого українця задля спільної справи – щасливого буття у Богом даній Батьківщині за Законом Божим та у мирі і любові до оточуючих.

Прикликаю на усіх нас Боже благословення!

+ Філарет
єпископ Львівський і Галицький