Привітання єпископу Львівському і Галицькому Філарету з нагоди першої річниці на Львівській кафедрі

Ваше Преосвященство!

Рівно рік тому, 20 липня 2012 року, Священний Синод Української Православної Церкви призначив Вас Керуючим Львівською єпархією, де Ви вже півтори роки несли служіння вікарного єпископа. Сьогодні, згадуючи той день, вся повнота нашої єпархії возносить подячні молитви за Його премудрий Промисл та Любов до побожного галицького народу, у якого з’явився новий архіпастир та люблячий батько в одній особі.

Львівська єпархія, як правонаслідниця Галицької митрополії, протягом своєї історії, завжди заслуговувала на особливу увагу в історії Українського Православ’я. Позаяк галицькі ієрархи відігравали визначну роль не лише в житті Галичини, а й залишали помітний слід в історії Православної Церкви. Згадаймо хоча б окремих, діяльність яких стала визначною. Це, в першу чергу, святитель Петро (Ратський), якому Пресвята Богородиця визначила роль не Галицького митрополита, ким бажали бачити його земляки, а Святителя всієї Київської Русі в час міжусобиці та політичного розбрату і тим самим закріпивши духовний зв’язок усіх земель Володимирового хрещення. Це єпископ Макарій (Тучапський), який очолив Львівську єпархію після тривалого та гнітючого періоду намісництва. Мало того, не лише очолив а й своєю адміністративною діяльністю підніс її на той рівень, завдяки якому пізніше єпископ Гедеон (Балабан) зміг зберегти православну єпархію, коли решта єпархій прийняла унію. Переконанні, що і Ваше ім’я ввійде в цей список славних ієрархів – достойних служителів Матері Церкви.

Нові часи вимагають нових кроків, які повинні привести Галицьку кафедру до нових славних звершень в житті Української Православної Церкви. І ми відчуваємо сьогодні, що на це направлена діяльність нинішнього святителя Галичини, ким ми заслужено бачимо Вас, Дорогий Владико.

Господь, бачучи Ваші старання і ревність у славі Божій, вручив Вам Своє словесне стадо, котрому Ви проповідуєте «глаголи вічного життя» (Ін. 6:68), стверджуючи в благочесті, любові до Бога і ближніх.

Тож в цей святковий і радісний день, котрий вдихає в нас радість, віру та сподівання, що разом із Вами ми прямуємо шляхом спасення, щиро вітаємо Вас та бажаємо від Щедрого Бога благодатної помочі у подальших звершеннях та починаннях. Нехай Владика неба і землі зміцнить Вашу святиню на довгі і благословенні роки життя!

Многая літа, дорогий Владико!