Пам'ять Собору Галицьких святих. Велике освячення храму святого пророка Іллі міста Трускавця


14 липня, у неділю 3-ю по П'ятидесятниці, коли Православна Церква вшановує пам'ять святих землі Галицької, Керуючий Львівською єпархією єпископ Львівський і Галицький  Філарет, звершив Велике освячення храму святого пророка Божого Іллі у місті Трускавці.

Цей храм є ще одним новозбудованим Форпостом сучасного Православ'я Галичини, який свідчить про живу віру та відродження Української Православної Церкви на Львівщині. Тому не випадковим став збіг освячення чергового храму та день пам'ять Галицьких святих. Також в цей день за Богослужінням було освячено 15 нових антимінсів для храмів Львівської єпархії.

За урочистим Богослужінням, Його Преосвященству співслужили настоятель храму протоієрей Петро Федак, благочинний міста Львова протоієрей Євгеній Щирба, проректор з виховної роботи Київських Духовних Академії і Семінарії архімандрит Маркел (Павук), регент хору Київських Духовних Академії і Семінарії архімандрит Роман (Підлубняк), протоієрей Олег Федак, священик Богдан Богера та завідувач канцелярією єпархії протодиякон Олександр Іванченко.

Під час Малого входу єпископ Філарет нагородив правом носіння хреста з прикрасами клірика новоосвяченого храму протоієрея Олега Федака.

Після читання Євангелія владика звернувся до численних парафіян та гостей міста зі словами проповіді.

По завершенні богослужіння Преосвященний владика нагородив настоятеля храму протоієрея Петра Федака медаллю Української Православної Церкви преподобних Антонія і Феодосія Печерських а протоієрея Олега Федака Архієрейською грамотою Керуючого Львівською єпархією.

Насамкінець зі словами вдячності за особливе архієрейське, подекуди навіть батьківське, піклування про парафію звернувся до владики настоятель храму протоієрей Петро Федак.

У відповідь єпископ Філарет подякував за пастирські труди отцям та людям за живу віру і будівництво не тільки кам'яного храму а й храму своїх сердець і подарував усім вірянам іконочки Пресвятої Богородиці "Життєдайне джерело" з архієрейським благословенням на згадку про таку святкову подію.