У Міжнародний день захисту дітей у Львівському слідчому ізоляторі підлітки отримали подарунки від Львівської єпархії

1 червня, у Міжнародний День захисту дітей,  з благословення єпископа Львівського і Галицького Філарета, Оксана Костенко відвідала Львівський слідчий ізолятор, де очікують вироку кілька неповнолітніх юнаків та тимчасово утримуються засуджені малолітні злочинці, в очікуванні транспортування до  виховних колоній, де вони відбуватимуть покарання.

Начальник Львівського сізо Гальчишак Б.С. та його заступник з соціально-виховної роботи Щербатий О.Р. зустрічали гостей, які прибули в установу, щоб привітати підлітків.

Начальник  Управління ДПтСУ у Львівській області генерал-майор внутрішньої служби Дзюдзь М.С. вручив дітям подарунки від управління та адміністрації установи.

Незважаючи на специфіку закладу, тут створено класи в яких підлітки мають можливість навчатись за програмою загальноосвітньої школи. В цьому році був лише один випускник, якому в урочистій обстановці вручили Атестат про середню освіту. Атестат є документом загальнодержавного зразка і на ньому не зазначено, що він виданий в місці позбавлення волі.

В ізоляторі також утримується дівчинка-підліток, яка чекає на свій вирок. Сподіваємось, що вона в цих похмурих стінах усвідомила свої вчинки і після повернення додому буде доброю помічницею для своєї бабусі, яка її виховує.

У своєму слові до підлітків Оксана Костенко сказала про те, що потрібно використовувати кожний шанс, який дає можливість будувати свій майбутній добробут, та навела приклади про те, як склалась доля колишніх злочинців після звільнення.

Від Львівської єпархії УПЦ  всі діти отримали пакунки з предметами гігієни та продовольчі набори з фруктами та солодощами. Також установа отримала допомогу на оздоблення спортивного залу, що у відділенні для неповнолітніх.

Оксана Костенко