Голова відділу у справах сім’ї Львівської єпархії взяв участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції «Українське національне виховання: реалії, тенденції, перспективи»

8  квітня 2013 року у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська науково-практична  конференція «Українське національне виховання: реалії, тенденції, перспективи», участь у роботі якої взяв голова єпархіального відділу Львівської єпархії у справах сім’ї диякон Михаїл Коник. Ініціатором проведення конференції виступив Міжнародний освітній фонд імені Ярослава Мудрого.

Конференція зібрала представників багатьох ВУЗів України, які обговорювали насущні проблеми сучасного освітнього процесу. Зокрема йшлося про витіснення з навчальних програм питань етичного відношення до іншого, до навколишнього середовища. Глибоко досліджувалося виховання патріотизму, адже ряд опитувань, результати яких наводились науковцями, говорять про небажання молодих людей проживати в України. Це практично 60 % опитаної студентської молоді.  Такі факти, за словами учасників конференції, наштовхують на роздуми про введення у навчальні програми патріотичного виховання молоді.

Диякон Михаїл виступив із доповіддю «Сім’я як основа патріотичного виховання», в котрій підкреслив важливість збереження традиційної української сім’ї, як основного чинника виховання любові до рідного.  «Дитина виходить в світ, - зазначається зокрема в доповіді, - уже з певними закріпленими формами характеристики сімейного виховання. Перший досвід пізнання світу дитина отримує від батьків. А тому зараз слід звернути увагу не лише на те, щоб наповнити навчальну програму патріотичним вихованням, а першочергово ввести в навчальних закладах спеціальну дисципліну, яка б розкривала глибину сімейного життя. Бо якщо буде міцна сім’я, то буде й міцна держава».