Єпископ Львівський і Галицький Філарет звершив освячення храму в Дрогобицькій виправній колонії №40

 

22 лютого, у Дрогобицькій виправній колонії №40, Керуючий Львівською єпархією, єпископ Львівський і Галицький Філарет освятив храм на честь Сорока Севастійських мучеників та звершив у ньому першу Божественну літургію.

Його Преосвященству співслужили Голова Синодального відділу УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної системи прот. Віктор Яценко, благочинний Дрогобицького округу прот. Миколай Мандзюк  та настоятель тюремного храму прот. Роман Кононенко. Окрім духовенства Львівської єпархії на Богослужінні молились ченці Свято-Михайлівського монастиря, що у селі Грушево Тячівського району Закарпатської області, які своїми пожертвами долучились до побудови храму.

На урочистості, присвячені освяченню храму, прибули численні гості, яких зустрічало керівництво установи у повному складі: начальник установи підполковник внутрішньої служби Кутовой В. А. та його заступники: підполковник вн.сл.  Купець О.М. і майор вн. сл.  Чавкін Сергій Вікторович. Незважаючи на відпустку в установу прибув генерал-майор внутрішньої служби Дзюдзь М. С. –начальник Управління ДПСУ у Львівській області, представники адміністрації м. Дрогобича, преса та телебачення.

Під склепіннями старовинної будівлі полинули церковні піснеспіви. Хористи архієрейського хору під керівництвом протодиякона Валерія Калінчука співали з особливим натхненням, адже навколо молились численні засуджені, які ще вчора завершували останні приготування до свята, а сьогодні трепетно чекають можливості посповідатись та прийняти Святе Причастя.

Після завершення Богослужіння владика Філарет звернувся з вітальним словом до присутніх, він зокрема висловив сподівання, що цей храм стане місцем розради та духовного зцілення для багатьох зранених душ. А отець Пімен  передав отцю Роману благословення від братії монастиря – нове облачення.

Урочистості завершились в актовому залі, де були вручені нагороди працівникам установи та оголошені подяки засудженим, які брали активну участь у ремонті храму, серед них заохочення від адміністрації отримав художник Ігор Савченко. Владика Філарет також нагородив архієрейськими грамотами жертводавців та благодійників, які своїми коштами та пожертвами долучились до цієї Богоугодної справи, а засуджені отримали архієрейські подяки, які будуть долучені до їхніх особових справ.

Для прес служби Львівської єпархії Оксана Костенко