Всеукраїнський Хресний хід з іконою святого рівноапостольного князя Володимира перебував у Львівській єпархії

З 21 грудня 2013 року продовжується хресний хід з іконою святого рівноапостольного князя Володимира, Небесного покровителя Збройних Сил України, та часткою мощів священномученика Володимира, митрополита Київського і Галицького, військовими частинами України.

10-11 лютого 2013 р. хресний хід перебував у Львівській єпархії. З благословення Преосвященного єпископа Львівського і Галицького Філарета супроводжували святині і звершували богослужіння у військових частинах Львова голова військового відділу Львівської єпархії УПЦ протоієрей Василій Марунчак і військовий священик протоієрей Павло Давиденко.

9 лютого ікону і мощі перевезли з Успенського собору м. Володимир-Волинського у м. Львів. Зранку 10 лютого ікона і мощі були доставлені у в/ч 3002 «Галицька бригада» (Внутрішні війська МВС України). Тут також були присутні військовослужбовці із в/ч 4102 (Внутрішні війська України). Хресний хід зустрічали: протоієрей Павло Давиденко разом із заступником командира по виховній роботі п/п Задворним О.І., офіцерський склад і всі вільні військовослужбовці. Після розповіді про значення всеукраїнського хресного ходу, о.Павло відслужив молебень з акафістом св. рівноапостольному князю Володимиру і, після того як військовики прикладалися до святинь, помазав їх освяченим маслом.

Після цього хресний хід прибув у 80-й окремий Аеромобільний полк Ордена Червоної Зірки.  Його зустрічали командир полку п/п Копачинський В.М., офіцери, солдати. Через малий розмір каплички і велику кількість присутніх, ікону і мощі розмістили на плацу перед капличкою. Протоієрей Василій Марунчак  відслужив молебень і помазав освяченим маслом тих, хто прикладався до святинь. Вшанувати святині прийшли всі присутні, навіть, не зважаючи на обідній час, поварська зміна.

11 лютого хресний хід прибув у 76 окремий полк зв’язку Ордена Червоного Бойового Прапора Повітряних Сил ЗС України. Його зустрічали: командир полку п/п Курчяк М.М., голова військового братства на честь святого великомученика Димитрія Солунського полковник Кузнєцов О.І., офіцери Повітряного командування «Захід», військовослужбовці та їхні сім’ї. На плацу перед святинями протоієрей Василій Марунчак відслужив молебень, окропив всіх святою водою і помазав свяченим маслом. О. Василій звернувся до присутніх з пастирським словом, зокрема, він зазначив : « Благодатні святині вже побували у багатьох гарнізонах та військових частинах і скрізь вони надихають впевненість, віру, силу та зміцнення духу. Рівноапостольний князь Володимир вважається небесним покровителем Збройних Сил України тому і була ікона передана в дар оборонному відомству».

12 лютого хресний хід відбув у Мукачівську єпархію.

Протоієрей Василій Марунчак