У Львові перебуває «Остробрамська ікона Божої Матері у граді Києві»

З 1 листопада у Львівської єпархії перебуває «Остробрамська ікона Божої Матері у граді Києві».

 

У 2002 році з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира був заснований храм на честь Віленско-Остробрамської ікони Божої Матері при Київській центральній басейній клінічній лікарні (лікарня працівників водного транспорту) і Київському інституті урології. Сьогодні це єдиний храм на честь Остробрамської ікони Божої Матері на території України.

У 2003 році була написана точна копія чудотворної Віленсько-Остробрамської  ікони Божої Матері парафіянином храму – доцентом кафедри живопису Національної Академії України Образотворчого мистецтва та архітектури Олексієм Васильєвим. Від того часу ця святиня є головним скарбом храму. Коли писалась ікона, то зображення загального плану було досить швидко відтворене митцем – за 4 місяці. Проте обличчя Пресвятої Богородиці довго не вдавалось передати. І лише після численних молебнів, звершених біля недописаного образу, молитов і прохань до Цариці Небесної стало можливим передати Її осяяний небесною благодаттю лик, проте обриси його не співпадають з оригіналом.

З благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Володимира був складений акафіст «До Остробрамської ікони Божої Матері у граді Києві», який був схвалений Літургіко-богословською комісією при Священному Синоді УПЦ.

Священик Димитрій Шомонка, який супроводжує ікону зауважив, що до Божої Матері, як до нашої Заступниці ми звертаємось у різних потребах. А саме ця ікона допомагає насамперед в охороні сім’ї, родинного миру і злагоди. Її зображення розміщували над входом в оселю, щоб молитвами Пречистої Богородиці відвернути всяке зло. Існують свідоцтва про випадки чудесної допомоги бездітним подружжям, про благополучні пологи, про успішний результат складних операцій після молитов перед Остробрамською іконою. Віднедавна Небесна Покровительниця подарувала нову велику милість, адже було засвідчено кілька випадків повернення батькам зниклих та викрадених дітей. Відомий випадок, коли після молитовного звертання до цієї ікони була повернена батькам дитина після 8-річного полону закордоном.  Ніхто не відходить від ікони не втішеним і не почутим Небесною заступницею.

З 21 листопада до кінця місяця  «Остробрамська ікона Божої Матері у граді Києві» буде перебувати на Свято-Троїцькій парафії у м. Львові за адресою вул. Антоновича, 100. Храм буде відкритий кожного дня з 7: 00 до 20: 00, у неділю Божественні літургії починаються о 7: 30 та о  9: 30 год. Перед чудотворним образом на прохання вірних будуть звершуватись молебні і акафісти.

Прес-служба Львівської єпархії