У виправних колоніях міста Львова побувала частка Чесного і Животворящого Хреста Господнього

 

За благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира уже другий місяць виправними установами України проходить Всеукраїнський Хресний хід з часткою Чесного і Животворящого Хреста Господнього і мощами святих рівноапостольних царів Костянтина і Єлени.

За благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира уже другий місяць виправними установами України проходить Всеукраїнський Хресний хід з часткою Чесного і Животворящого Хреста Господнього і мощами святих рівноапостольних царів Костянтина і Єлени. Організатором є Синодальний відділ УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної системи, який очолює протоієрей Віктор Яценко.

Вранці, 7 листопада, святині прибули у Личаківську виправну колонію №30, їх встановили в храмі на честь Почаївської ікони Божої Матері, що на території установи. Начальник колонії Слопак І.Б. та його підлеглі створили належні умови для того, щоб усі бажаючі засуджені та працівники установи могли вклонитись святині та помолитись перед часткою Хреста Господнього.

Через кілька годин шановних гостей зустрічали у ВК-48, де у приміщенні клубу на них чекали численні засуджені та працівники установи. Святково прикрашена сцена створювала урочистий настрій. Заступник начальника установи з соціально-психологічної та виховної роботи Шипка І.В. міг пишатись чіткою організацією заходу та порядком, який панував під час молебня.

З великим благоговінням молились засуджені під час молебнів та акафіста, які були звершені в обох установах протоієреєм Віктором Яценко, ієреєм Стефаном Григою та священиком Василієм Марунчаком. Біля ковчега отець Василій помазував святим єлеєм всіх бажаючих, а кожен засуджений отримав у благословення іконку та православний молитовник, який був виданий Синодальним відділом УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної системи саме до цієї події.

До святині припадали засуджені усіх конфесій, адже свій християнський подвиг цариця Єлена та цар Костянтин звершували в ті часи, коли Церква Христова була не розділеною.

Оксана Костенко