Завершилось перебування Плащаниці Пресвятої Богородиці у м. Львові

18-19 жовтня 2012 року у Свято-Георгіївському кафедральному храмі Львівської єпархії перебувала чудотворна ікона Плащаниці Божої Матері. Ця ікона є однією з найбільших святинь не лише Єрусалимської Церкви, а й усього світового християнства. Вона прибула на Україну на прохання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира та з благословення Блаженнішого Патріарха Святого Града Єрусалима і всієї Палестини Феофіла III.

Преосвященний єпископ Львівський і Галицький Філарет 18 жовтня, відразу по прибутті чудотворної ікони, відслужив молебень до Пресвятої Богородиці, потім вечірню з акафістом та утреню з чином погребіння Плащаниці Пресвятої Богородиці о 22:00, а також Божественну літургію архієрейським чином разом із єпископом Івано-Франківським та Коломийським Пантелеімоном у співслужінні духовенства Львівської та Івано-Франківської єпархій о  01:00 годині ночі. Доречі, цього дня владика Пантелеімон святкував 5-річчя від дня своєї архієрейської хіротонії, з чим, по завершенні Літургії його привітав владика Філарет та подарував ікону Богородиці «Життєдайне джерело».

Цілодобово біля святині звершувалися богослужіння. Духовенство храму, а також священики, які прибули разом зі своїми вірними з усіх парафій Львівської єпархії, служили молебні та акафісти.

19 жовтня, 17:00 годині, біля святині був звершений останній молебень, який очолив Преосвященний єпископ Філарет. По закінченні богослужіння Владика звернувся до присутніх з архіпастирським словом. Зокрема, владика Філарет подякував Блаженнішому Митрополиту Володимиру і Блаженнішому Патріарху Феофілу за надану можливість вклонитися такій великій святині, наголосив, що хоча не всі змогли нею скористатися, благодать від цієї святої ікони покрила усіх. «Ця подія об’єднала львівську громаду, – підкреслив Владика, – вклонитися Плащаниці Пресвятої Богородиці прийшли вірні всіх християнських конфесій.  Приходили навіть не віруючі, настільки велика сила притягання святині.»

Після цього ікону винесли з храму і під дзвін та співи молитов до Пресвятої Богородиці священики пронесли Плащаницю над головами тих, хто не встиг прикластися до неї. Святиня вирушила далі за маршрутом.

За два дні до святої ікони приклалися, за приблизними підрахунками, більш ніж 50 тисяч осіб.

Очільники міста також вшанували чудотворну ікону Плащаниці Божої Матері: міський голова Андрій Садовий взяв участь в церемонії зустрічі святині, а заступник голови ОДА Ігор Держко разом з іншими посадовцями вклонився святій іконі і був присутній на молебні.

+ФОТОРЕПОРТАЖ>>>