У Львівському єпархіальному управлінні відбувся семінар на тему: «Пастирське служіння в місцях позбавлення волі»

4 жовтня, з благословення єпископа Львівського і Галицького Філарета у Львівському єпархіальному управлінні відбувся семінар на тему: «Пастирське служіння в місцях позбавлення волі». Для участі в семінарі прибули священики, котрі звершують духовну опіку над засудженими в колоніях та тюрмах Львівської області: голова відділу тюремного служіння протоієрей Володимир Шарабура, духівник ВК-30 архімандрит Севастіян (Деркач), протоієрей Петро Самоїл (Держівська ВК-110), протоієрей Миколай Петрущак (Самбірська виховна колонія), священик Георгій Якубівський (Сокальська ВК-47), священик Василій Шубчинський (Миколаївська ВК-50) і священик  Роман Кононенко (Дрогобицька ВК-40); соціальний працівник Львівської єпархії Олександр Бойко, член Громадської ради при Управлінні Державної пенітенціарної служби України у Львівській області Оксана Костенко.

На семінар був запрошений старший інспектор з особливих доручень сектору соціально-виховної і психологічної роботи Управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області капітан внутрішньої служби Кузьмич С.І. Він розповів про установи кримінально-виконавчої системи у Львівській області, наголосив на важливості духовно-просвітницької роботи у середовищі засуджених до позбавлення волі. Відзначив, що духовні бесіди і спільна молитва позитивно впливають на моральний клімат в установах. У своєму виступі Сергій Іванович приділив особливу увагу питанням надання соціально-психологічної  допомоги особам, які схильні до суїцидальних проявів та довів до відома священиків вимоги кримінально-виконавчого законодавства та вимоги режиму тримання, яких повинні дотримуватись особи, котрі допущені для роботи з засудженими.

Після виступу офіцера священнослужителі задавали йому різноманітні питання, які стосуються особливостей спілкування з засудженими різних каст кримінального світу.

У другій частині роботи семінару до товариства приєднався підполковник у відставці Демків М.Б., який є головним спеціалістом УДПСУ у Львівській області по зв’язкам з громадськістю. Мирослав Богданович має великий досвід роботи в установах пенітенціарної системи і може бути авторитетним порадником у царині тюремного служіння.

Після закінчення офіційної частини робота семінару продовжилась у форматі бесіди, де священики мали змогу поділитись своїм досвідом, розповісти про цікаві моменти свого служіння та повчальні випадки спілкування з колишніми кримінальними злочинцями.

На завершення семінару єпископ Філарет подякував гостям за змістовну бесіду, благословив їх іконами і вручив у подарунок православні книжки. На згадку про участь у першому семінарі з тюремного служіння було зроблено фото біля Свято-Георгіївського храму.

Для прес-служби Львівської єпархії Оксана Костенко